I na půjčkách můžete ušetřit, využijte akční nabídky. Ilustrační foto. Autor: Mgr. Mária Hitková / Hyperia s.r.o.

S novým rokem přicházejí různá předsevzetí a jedním z nejčastějších je šetření. Hledáme různé možnosti, kde se dá uspořit nějaká ta tisícovka, nebo alespoň pár set korun. Můžete ušetřit i na půjčce, chce to jen správně si vybrat.

Jestliže nemáte dostatečné rezervy a potřebujete akutně peníze navíc, nabízí se jako řešení půjčit si je od některého z poskytovatelů spotřebitelských půjček. Bez ohledu na to, jestli jde o bankovní nebo nebankovní půjčky, je rozumné porovnat nabídky a najít takovou, která bude nejvýhodnější. Zjistěte si také aktuální akční nabídky, ty vám mohou celkově ušetřit opravdu zajímavou sumu.

Jaký je smysl akčních půjček

Poskytovatelé úvěrů, stejně jako jiní obchodníci, se snaží neustále získávat nové klienty a udržet stávající. Proto si pro ně připravují různé zajímavé bonusy a akce a tak se odlišují od konkurenčních nabídek.

Nejčastější způsob, jak oslovit novou klientelu, je v poslední době akce půjčka první zdarma. Jedná se o půjčku bez úroku, to znamená, že napoprvé zaplatíte pouze tolik, kolik jste si vypůjčili. Samozřejmě jen v případě, že platíte řádně v termínu, jinak se vám celá půjčka prodraží o penále. Půjčky první zdarma jsou ve většině případů nebankovní půjčky, z bankovních institucí jedině mBank tuto akční půjčku nabízí.

Pro stálé klienty může být zajímavá akce vrácení části splátek, jestliže ovšem patříte k poctivým dlužníkům, kteří splácí včas. Vrácené splátky závisí také na velikosti půjčky – čím víc si půjčíte, tím víc vám případně na splátkách vrátí.

Půjčka první zdarma – kde ji získáte

Jak už bylo zmíněno, tuto akci má z bankovních poskytovatelů jen mBank. Nový žadatel si může půjčit 10 000 – 40 000 Kč na 12 měsíců a zaplatí jen poplatek 2% z půjčené částky. Při půjče ve výši 40 000 Kč tak zaplatíte poplatek pouze 800 Kč, nic jiného nepřeplácíte.

Půjčky první zdarma jsou ale obecně doménou nebankovních institucí, jedná se především o rychlé půjčky před výplatou, krátkodobé půjčky na překlenutí akutního nedostatku finančních prostředků. Výhodou těchto úvěrů je také rychlost vyřízení, protože ve většině případů jde o půjčky bez doložení příjmu a bez zbytečné byrokracie.

Nejznámější půjčky první zdarma:

  Maximální částka první půjčky Doba splatnosti
Kamali 10 000 Kč 14 dní
Zaplo 8 000 Kč 60 dní
Ferratum 9 000 Kč 30 dní
CreditON 8 000 Kč 30 dní
Credit Air 10 000 Kč 90 dní

Zdroj: oficiální stránky poskytovatelů

Plaťte včas a vrátíme vám část splátek

Akce, která je určena nejen novým klientům, jsou půjčky s vrácením části splátek, jestliže platíte včas. První s touto formou odměny za řádné splácení přišla Česká spořitelna, v současné době ji poskytuje také Home Credit. Ten se v poslední době celkově angažuje v zodpovědném půjčování, tato akce je toho důkazem.

Home Credit poskytuje půjčky bez doložení příjmu, musíte však být schopni úvěr splácet.

Parametry půjčky Home Credit:

  • Částka: 10 000 – 250 000 Kč
  • Splatnost: do 8 let
  • RPSN od 12,4 %

Peníze vám přijdou na účet do tří dnů po schválení, splácíte měsíčními splátkami.

Další ze společností, které motivují své zákazníky řádně splácet vrácenými splátkami je EC Financial Services a.s., poskytovatel hotovostní půjčky Express Cash.

Parametry půjčky Express Cash:

  • Částka: 5 000 – 50 000 Kč
  • Splatnost: 14 – 20 měsíců
  • RPSN od 229 %

Půjčka Express Cash je konkurencí Providentu a Smart půjčky, jedná se také o úvěry v hotovosti vyřizované u žadatele doma. Má poměrně dlouhou dobu splatnosti a na peníze nemusíte čekat, její poměrně vysoké poplatky jsou v současné době kompenzovány vrácením 33% zaplacených úroků zpět při řádném splácení.

Jestli se chystáte žádat o půjčku, vyplatí se sledovat akční nabídky a srovnat podmínky jednotlivých poskytovatelů, ať neplatíte na poplatcích a úrocích víc, než je nezbytné.

(red.)

Komentáře