Záchranná služba, MS Kraje ilustrační foto. Autor: ZZS MsK (archiv web)

Ostrava – V souvislosti se sérií intoxikací syntetickým kanabinoidem ošetřovali záchranáři další pacientku. V podvečer 12. září byli voláni k pětatřicetileté ženě v Ostravě, která po požití látky trpěla křečemi a stavem agitovanosti. Po ošetření ji tým RZP transportoval do Městské nemocnice Ostrava.

O události informoval redakci serveru #ZpravyExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že  záchranná služba provedla zpětné prověření záznamů dříve řešených událostí, a to od středy 5. září. Bylo zjištěno, že kromě šesti intoxikovaných pacientů v době od pondělního dopoledne do středečního večera, zasahovali krajští záchranáři u patnácti dalších pacientů pod vlivem nealkoholových drog. U desítky osob jejich zdravotní postižení pravděpodobně souviselo s aktuální sérií intoxikací syntetickým kanabinoidem.


PSALI JSME: Záchranáři resuscitovaly na Novojičínsku dítě, které tonulo
Posádky záchranné služby zasahovaly v úterý 11. září, v podvečer u závažné události na Novojičínsku. Po půl šesté přijali pracovníci krajského operačního střediska záchranné služby tísňové volání ze Štramberku, kde došlo k tonutí dítěte. 

Pacienti trpěli převážně křečemi, dezorientací, poruchami vědomí, neklidem.

„Souhrnně lze tedy říci, že krajská záchranná služba zasahovala v posledních sedmi dnech celkem u půldruhé desítky pacientů, zasažených touto drogou. Všechny případy, s výjimkou jednoho v Hlučíně, se odehrály na území města Ostravy,“ vysvětlil Humpl.

Záchranáři se připojují k důraznému varování policistů:

Zdravotní následky po požití syntetických kanabinoidů mohou být velmi vážné. Při neuváženém požití, kombinaci této látky s jinými drogami nebo alkoholem, může dojít i ke smrti postiženého,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

-jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE