J Balvin dosáhl na serveru Spotify první pozice na světě (PRNewsfoto/Universal Music Latin Entertain)

Praha – Na základě celosvětové podpory jeho nedávno zveřejněného nového alba VIBRAS a jeho postavení jako velmi žádaného spolupracovníka dnes J Balvin dosáhl na serveru Spotify první pozice na světě. Jeho měsíční součet 48 158 683 posluchačů je historicky nejvyšším součtem pro latinskoamerického hudebního umělce.

„Jediné, co mohu říci, je děkuji, jsem tak vděčný a hrdý, že jsem na serveru Spotify nejposlouchanějším umělcem ve světě. Je to větší než J Balvin, jde o hnutí a je to ve španělštině. Dokazujeme, že máme sílu spojit se s publikem na celosvětové úrovni, aniž bychom se museli vzdát své totožnosti. Je to úspěch celé latinskoamerické komunity. Jsem velmi vděčný společnosti Spotify za obrovskou podporu hnutí reggaetonu.“ – J BALVIN

J Balvin v rekordním čase prokázal, že hudba ve španělštině nemá hranice. Trend konzumace jeho hudby, nejen na streamovacích platformách, ale také v nočních klubech, v rádiu atd., stále roste exponenciálně. Proniká do všech společenských skupin na celém světě. Ve svém mladém věku se tento kolumbijský umělec společnosti Universal stává živou legendou naší hudby“ – Jesus Lopez, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Universal Music v Latinské Americe a na Iberském poloostrově.

Příchod největšího debutu latinskoamerické hudby tohoto roku album „Vibras“ J Balvina, byl magazíny TIME, ROLLING STONE a BILLBOARD vybrán jako „Jedno z nejlepších dosavadních alb roku“

José Álvaro Osorio Balvan pocházející z Medellínu v Kolumbii je zástupům globálních fanoušků znám jako vícenásobný vítěz latinskoamerické Grammy J BALVIN, byl nazván magazínem Billboard jako „největší průlom, který latinskoamerická hudba zaznamenala v průběhu mnoha let“ a je jediným latinskoamerickým umělcem zařazeným do nedávného přehledu „New Classics“ magazínu Rolling Stone nazvaném „tvůrčí vizionáři … kteří odmítají být omezeni pravidly minulosti, protože definují teritorium budoucnosti“. S výrazným vlastním stylem, který věnuje úctu první vlně reggaetonových hvězd z Portorika, ale také spojeným s dalšími kolumbijskými a tradičními hip-hopovými rytmy, spíše svůdnějšími než chlubivými texty a silnou vášní pro módu, se J Balvin stal nepopiratelným lídrem druhé generace reggaetonové revoluce, která na celém světě posouvá městské rytmy zpět do popředí latinskoamerické hudby.

Mezi svým průlomovým debutovým albem LA FAMILA, multiplatinovým nástupcem ENERGIA(latinskoamerické album č. 1 v roce 2016) a nedávnými průlomovými singly, jako jsou Mi Gente a Machika, J Balvin rychle představil devět latinskoamerických singlů č. 1. S více než 50 miliony sledovatelů sociálních médií a DESETI MILIARDAMI shlédnutí celkem na YouTube během loňského léta se album „Mi Gente“ J Balvina stalo první nahrávkou pouze ve španělštině, která dosáhla č. 1 na žebříčku Global 50 serveru Spotify a nyní Balvin překonal Draka a na Spotify se stal umělcem č. 1 na světě. Díky svému průlomovému stylu a popularitě se J Balvin stal jedním z nejžádanějších spolupracovníků z řad interpretů latinskoamerické hudby, který již nyní spolupracoval s umělci, jako jsou Beyoncé, Justin Bieber, Cardi B, Liam Payne, Nicky Jam, Pharrell Williams, Ariana Grande, Major Lazer, Poo Bear, Juanes, Daddy Yankee, Camilla Cabelo a dalšími.

Nedávno vydaným populárním albem VIBRAS přidává J Balvin do svého již oslavovaného katalogu novou sbírku, která kombinuje návrat rytmů uctívajících starou reggaetonovou školu, vyváženou novými odvážnými fúzemi, které posouvají tento žánr vpřed v oblasti stylu, tolerance a rytmů, které budou dále rozšiřovat globální dosah latinskoamerické městské hudby. S dříve zmíněným působivým seznamem spolupracujících z řad velkých hudebních hvězd se Balvin rozhodl prokázat sílu této hudební oblasti prostřednictvím dvojic, které přitahují pozornost posluchačů současně uznávanými reggaetonovými rytmy (Wisin y Yandel, Zion a Lennox), kritiky chválených latinskoamerických umělců různých žánrů (Carla Morrison, Rosalio) a inovativních mezinárodních umělců na vzestupu, jako jsou Willy William, Anitta a Jeon. Většina alba nese známky vlivu Balvinova dlouholetého kolumbijského uměleckého partnera a producenta Sky, stejně jako portorického reggaetonového průkopníka Tainyho, zatímco Willy William a Chuckie a Childsplay pomohli singlům „Mi Gente“ a „Machika“ k umístění na čele žebříčku. Ale ať už jde o pulzující rytmus již vytvořených hitů, nebo o pohodovou letní titulní skladbu alba a současný singl „Ambiente“, jedním univerzálním prvkem J Balvina v celém albu je hudba, na kterou se všichni posluchači mohou rychle naladit nebo se s ní spojit, což přispívá k širšímu porozumění latinskoamerické kultury a posouvá španělštinu na rovnocennou úroveň v oblasti světové popové hudby.


ČTĚTE TAKÉ: Korejci zbožňují ďábla Mefista!
O popularitě české muzikálové scény svědčí i fakt, že o tuzemská představení je zájem nejen u nás, ale také v zahraničí. Příběh o lásce s nádechem mystiky dostal pozvánku na prestižní muzikálový festival v korejském Daegu.

Naplánujte si nyní svou účast na severoamerickém turné VIBRAS TOUR J BALVINA, které se uskuteční letos na podzim a je sponzorováno Whisky Buchanan. 27denní turné organizované agenturou Live Nation začíná 19. září ve Fresnu v Kalifornii a dále se zastaví v Los Angeles, New Yorku, Miami, Chicagu, Las Vegas, Houstonu a na dalších místech.

universalmusic.com,
(-red.)

Komentáře