Mobilní On-line hry, ilustrační foto. Autor: archiv redakce ZprávyExtra.cz ( R. Mach)

Česko – Je všeobecně známo, že dnešní chytrá doba přispívá k tomu, že zakrňujeme. Chytré telefony, hodinky, počítače a všelijaké pomocné nástroje nás doprovází na každém kroku. Když už bez nich nedokážeme vydržet, jak můžeme tento fakt obrátit v něco pozitivního? Existují mobilní hry a aplikace, které nás zábavnou formou nutí logicky přemýšlet. Které hry radíme si zahrát?

 

Mini Metro

Mezi hráči zřejmě nejpopulárnější puzzle hra, kterou si můžete zahrát na Android, tak i iOS. Hlavní princip hry je, že musíte efektivně spojit stanice metra tak, ať lidé dokáží cestovat bez větší čekací doby. Jste tak šéfem podzemního impéria a záleží pouze na vás, zda bude jezdit více linek, zda se metro bude vylepšovat a zda lidé budou spokojení s vašimi službami. Při startu hry získáte pouze omezený počet linek a pak už bude pouze na vás, jak celá síť metra poroste. Ve hře je k dispozici několik map, které se vám postupně budou otevírat.

Monument Valley

Jakmile dokončíte tuto hru, budete smutnit, že nemá více levelů. Je totiž vynikající, čemuž přispívá i dokonalá hudba, která vás bude celou hrou provázet. Co na vás čeká? Ve hře Monument Valley se prostřednictvím princezny Idy budete pokoušet o objevování skrytých cest, rozvíjení iluzí a skládání pro nás nepředstavitelné architektury a geometrie. Tato hra se těžko popisuje, tu si musíte sami vyzkoušet.

World of Goo

Jedna z nejlepších her na Google Play. Už to mluví samo za sebe. A pokud máte rádi netradiční a originální hry, World of Goo je pro vás jako stvořené. Jako hlavní hrdinové jsou totiž postavičky ze slizu, které rády pobíhají tam, kde nemají. Vaším úkolem bude je vycepovat tak, ať postavičky drží pokupě. To však nebude váš jediný úkol, musíte je zároveň dopravit do cílového místa. Pokud bychom měli vybrat a doporučit jednu hru z tohoto seznamu, je to právě World of Goo.

Prune

Další z her, kterou si mohou vychutnat ti, kteří používají Android i iOS. Určena bude především pro ty, kteří měli náročný den a potřebují se odreagovat. Jedná se totiž už na první pohled o minimalistickou až zenovou hru, kde bude vaším úkolem starat se o rostoucí bonsaj. Rostoucí rostlinu je třeba ořezávat a vytvářet ideální místo pro její růst. Nezapomínejte rovněž na to, že každá rostlina potřebuje dostatek slunečního svitu. Jakmile se vám tohle bude dařit, budete obdarováni pohledem na zdravý kvetoucí strom.

Threes

Máte chuť si opravdu zapřemýšlet a dostat se do stavu, že pokud hru neovládnete, tak s ní jen tak neskončíte? Pak vyzkoušejte hru Threes, která i díky své popularitě byla již mnohokrát zkopírována pouze do jiného konceptu. Hra je složitější, ale cíl je zcela jednoduchý – získat co nejvyšší skóre. Pokud se do hry pustíte, objeví se před vámi mřížka velikosti 4×4, kde jsou jednotlivě očíslované dlaždice. Jakmile posunete jednu dlaždici jedním směrem, další udělají totéž. Právě toto míchání dlaždic dělá ze hry zapeklitou věc, která vám nedá spát.

Robin Rucker
(-red.)

Komentáře