Při nočním požáru v ubytovně ve Strakonicích hasiči evakuovali desítky osob. Záchranáři oživovali jednu osobu. Foto: HZS Jihočeského kraje

Strakonice – Ve středu 13. února, krátce po 22. hodině večerní, došlo k požáru v místní ubytovně v jihočeských Strakonicích. Na místě zasahovalo několik hasičských jednotek, záchranná služba i policisté.

O události informovala krajská mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů s tím, že se jednalo o požár v sedmipatrové ubytovně, ve které bylo podle prvotních informací několik desítek ubytovaných. Po příjezdu hasičů na místo, velitel profesionální jednotky hlásil, že celý dům je velmi silně zakouřen, ale že nikde není patrné viditelné hoření. Hasiči, vybavení kompletní dýchací technikou, ihned zahájili průzkum. Zároveň byli z domu evakuováni všichni obyvatelé. Nikdo z 80 evakuovaných nebyl zraněn.

Ohnisko požáru hasiči našli v bytě ve čtvrtém patře. Garsoniéra byla zcela vyhořelá, ale požár byl již uhašen. Hasiči průzkumem objevili prohořelé vodovodní potrubí a narušenou elektroinstalaci. Na místě byla nalezena osoba, u které zdravotníci ihned zahájili resuscitaci. Následně byla odvezena do nemocnice.

ČTĚTE TAKÉ

Další byty zůstaly požárem nedotčeny. Řídící důstojník hasičů, ve spolupráci se starostou organizovali náhradní ubytování pro 7 obyvatel bytů. Ostatní se mohli do svých bytů po ukončení odvětrání vrátit, nebo si sami zařídili ubytování u příbuzných či známých. Náhradní ubytování ve strakonickém kulturním domě, kdy strakoničtí profesionální hasiči poskytli lehátka a deky, nakonec využily tři osoby,“ upřesnila tisková mluvčí.

Záchranáři na místě události. Foto: HZS Jihočeského kraje

Po jedné hodině ranní hasiči zásah ukončili. Na požářišti zůstala pouze podniková jednotka ČZ, a. s., Strakonice kvůli monitoringu.

Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 500 000,–. Co bylo příčinou vzniku požáru, je předmětem šetření,“ doplnila k nočnímu požáru mluvčí hasičů.

sim, (-red.)

Komentáře