Pohřešovanou turistku z Číny našli v řece Vltavě v obci Zlatá Koruna Foto: Policie ČR

ZLATÁ KORUNA / Kriminalisté ukončili pátrání po pohřešované turistce z Číny, která byla naposledy spatřena v Českém Krumlově 9. března. Tělo pohřešované turistky z Číny bylo nalezeno v pátek 18. března v řece Vltavě, to bylo zachyceno na česlech vodní elektrárny v katastru obce Zlatá Koruna na Českokrumlovsku.

„V dopoledních hodinách dnešního dne přijalo integrované operační středisko jihočeské policie oznámení o nálezu těla ženy asijského původu v řece Vltavě. To bylo zachyceno na česlech vodní elektrárny v katastru obce Zlatá Koruna,“ uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Na místo byli povoláni policejní potápěči, kteří tělo turistky vyzvedli z vody a následně předali k dalším úkonům českokrumlovským policistům. „Ti v ženě bezpečně ztotožnili pohřešovanou turistku čínské národnosti,“ doplnil Doubek.

Případem se i nadále zabývají českokrumlovštíh kriminalisté. K objektivnímu posouzení všech souvislostí a zjištění dalších skutečností byla ve věci nařízena soudní pitva zemřelé.

Pohřešovaná turistka z Číny se pohybovala v historické části Českého Krumlova. Její přítel oznámil ve čtvrtek 10. března po půl jedné odpoledne, že jí pohřešuje od 9. března 19:30 hodin, její mobilní telefon byl nedostupný.

Komentáře