Vánoční tragédie v Českých Budějovicích Foto: Policie ČR

ČESKÉ BUDĚJOVICE / Tragédie na Lidické třídě v Českých Budějovicích má smutný konec. Na Štědrý den tam v rodinném domě došlo k výbuchu. Výbuchu a následnému požáru předcházela dvojnásobná vražda. Muž zabil manželku a syna, ten poté zemřel v plamenech.

„Výsledky nařízených soudních pitev potvrdily jednu z hlavních vyšetřovacích verzí případu, a to velice závažnou skutečnost, že žena středního věku a nezletilý chlapec zemřeli v domě na Lidické třídě v Českých Budějovicích násilnou smrtí, a to ještě před požárem domu. Zajištěné důkazní materiály a další prověřené skutečnosti nasvědčují tomu, že důvodně podezřelým z této dvojnásobné vraždy je muž středního věku, který následně po činu uvedený dům za použití benzinu a propanbutanových lahví zapálil a sám v prostoru přilehlé garáže domu uhořel,“ sdělil policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Kriminalisté tragédii z Českých Budějovic prověřují nejen jako zločin dvojnásobné vraždy, ale zároveň jako zločin obecného ohrožení, neboť vlastním požárem, a s ním spojenými explozemi, došlo k ohrožení okolního prostoru domu, včetně provozu na frekventované Lidické třídě.

Kriminalisté ve věci následně prověřují řadu dalších skutečností. „Pokud výsledky tohoto šetření neprokáží nové skutečnosti, případ bude s největší pravděpodobností odložen, a to z důvodu nepřípustnosti trestního stíhání zemřelé osoby,“ dodal Doubek.

Komentáře