V Hluboké nad Vltavou roste nové datacentrum WEDOSu Zdroj: Twitter

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU / Úspěšný podnikatel Josef Grill v době kdy studoval založil společnost Forpsi, ta se zabývala webhostingem. Po několika letech ji prodal. Před časem Grill založil společnost nesoucí název WEDOS, která se opět zabývá webhostingem. I přesto, že trh byl v té době v tomto oboru rozdělený, WEDOS se stal jedničkou. V současné době staví WEDOS v Hluboké nad Vltavou nové datové centrum, které bude svou technologií jedním z nejbezpečnějších a nejmodernějších v Evropě.

V současné době společnost WEDOS roste rychleji než trh, zákazníci přecházejí od konkurence právě k WEDOSu. Podle zakladatele Josefa Grilla, roste WEDOS rychleji než všichni ostatní dohromady.

WEDOS chce zákazníkům nabídnout mít živá data na dvou místech, proto bylo rozhodnuto, že postaví nové datové centrum v Hluboké nad Vltavou. Investice se vyšplhají až k 50 milionům korun.

Společnost WEDOS na projekt získala evropskou dotaci 21 milionů korun a během následujících tří let chce do technologií investovat až sto milionů korun. Start nového datového centra je naplánován na léto 2016.

Josef Grill prozradil, že se WEDOS » bude v budoucnu hodně rozrůstat, v současnosti již začal cílit i na Polsko.

V novém datacentru WEDOSu bude nasazena nová technologie chlazení serverů. Servery budou uloženy ve vanách, které budou naplněny olejem. Jedná se o druhou podobnou instalaci takového typu v Evropě.

V těchto dnech probíhá podle informací z WEDOSu betonování základové desky datového centra.

„Naše datacentrum bude výjimečné nejen tím, že bude mimořádně bezpečné (vrstvy železobetonu 30 až 110 cm), ale také nejekologičtější široko daleko. Servery budou chlazené v olejové lázni a odpadní teplo bude vyhřívat městské koupaliště. Chystáme i další překvapení a další mimořádné technologie, které v běžných veřejných datacentrech nenajdete,“ uvedl WEDOS.

V současné době podle analytiků až každý sedmý e-mail a každá sedmá webová stránka na českém internetu, proudí přes servery datového centra WEDOS 1 v Hluboké nad Vltavou.

VIDEO: WEDOS staví nové datové centrum

WEDOS nabízí revoluční ceny

Proč jsou ceny za služby WEDOSu tak nízké, není to na úkor kvality?
„Právě naopak, zní to sice paradoxně, ale je to tak. Naše ceny jsou nízké, protože náš systém (včetně administrace a instalace a správy serverů) je maximálně automatizovaný (a tím šetříme čas nejen zákazníkům, ale i našim pracovníkům a tak jich máme ve srovnání s konkurencí méně) používáme nejmodernější a nejvýkonnější (a zároveň nejspolehlivější a tím ekonomicky výhodné) značkové stroje FUJITSU (třetí největší výrobce serverů na světě) s doživotní zárukou (což je také zahrnuto jako výhoda do ceny), přičemž dbáme na nízkou energetickou náročnost našeho provozu (spotřebu všech serverů měříme a vyhodnocujeme), naše vlastní datacentrum je ekologické a nízkoenergetické,“ vysvětluje WEDOS revoluční ceny za webhosting, domény a další nabízené služby ».

Komentáře