Pachatel v odcizeném autě zastavila až střelba ze služební zbraně Foto: Policie ČR

ČESKÝ KRUMLOV / Policisté z Kaplice zažili v úterý 15. prosince v odpoledních hodinách dramatické chvíle při pronásledování pachatele, který ujížděl s odcizeným vozidlem značky Nissan Patrol. Pachatele v odcizeném vozidle zastavila až střelba z policejní zbraně. O případu informoval policejní mluvčí Jiří Matzner.

„Policisté vyjeli do Malont na základě oznámení, že zde zaparkovaná vozidla obchází a prohlíží podezřelý muž. Následně již „běžela éterem“ informace, že muž ukradl terénní vozidlo značky Nissan Patrol a ujíždí směrem na Kaplici. První hlídka se snažila vozidlo zastavit na silnici vedoucí do Kaplice, řidič však na žádné znamení hlídky k zastavení nereagoval. Policisté zareagovali velmi pružně a další hlídka vytvořila před Kaplicí na silnici ze služebního vozidla zátaras,“ popsal dramatické chvíle mluvčí Matzner.

Také policisté u zátarasu stavěli pronásledované přijíždějící vozidlo, bez výsledku. Na dvojčlennou hlídku policistů dokonce třicetiletý pachatel z Českokrumlovska s vozidlem najížděl. „Policisté proti vozidlu použili služební zbraně, podařilo se jim prostřelit pneumatiku a pachatel s vozidlem následně narazil do odstaveného nákladního automobilu,“ dodal Matzner.

Policisté třicetiletého pachatele zadrželi a zajistili mu lékařské ošetření, při nehodě totiž utrpěl drobná zranění. Při orientačním testu policisté zjistili, že muž je pod vlivem drog.

Podle stylu pachatelovi jízdy hrozilo nebezpečí, že muž ohrozí životy a zdraví chodců a řidičů v Kaplici, kterou chtěl pravděpodobně projet. „Toto nebezpečí se policistům podařilo dobrou prací odvrátit. Nikdo další nebyl při služebním zákroku zraněn,“ doplnil policejní mluvčí.

Kriminalisté zadrženého pachatele vyšetřují pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě a pro neoprávněné užívání cizí věci.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ