Sdílejte
Městská policie, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Brno – Strážníci se poměrně běžně setkávají s tím, že někteří hosté barů a restaurací bývají v pokročilejších hodinách neurvalí a hluční. V neděli v noci se však jedna z hlídek potýkala přímo s obsluhou, která svým chováním zbytečně eskalovala napětí při projednávání údajného přestupku.

Strážníci oslovili třiatřicetiletého barmana zábrdovické hospody kvůli stížnostem na rušení nočního klidu hlasitou hudbou. O případu dnes informoval tiskový mluvčí brněnské městské policie  Jakub Ghanem.

Požádali ho o ztišení rádia a předložení dokladů. Muziku muž sice ztlumil, potom si však začal hlasitě stěžovat na politickou situaci, zákaz kouření v restauracích a další věci, s nimiž mu hlídka nemohla nijak pomoci. O to však muž ani nestál! Pokračoval totiž velmi vulgárními nadávkami, jednomu ze strážníků opakovaně sahal na uniformu, a nakonec se před ním rozmáchl rukama. U toho prohlásil, že jednoho policistu již zbil a strážník je další na řadě. S tím příliš nekorespondovala skutečnost, že jakmile strážník použil v sebeobraně donucovací prostředky a dostal agresora na zem, muž se okamžitě zklidnil a začal spolupracovat.

Za přestupek proti občanskému soužití mu nyní ve správním řízení hrozí pokuta do dvaceti tisíc korun.

„Provozovatel restaurace se bude před komisí zodpovídat z podezření, že hudba z podniku rušila v brzkých ranních hodinách noční klid,“ doplnil k případu mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

PSALI JSME: Strážníci v Brně zachránili život seniorovi, který chtěl skočit pod vlak

Autor: redakce (jb)

Komentáře