Městská policie Brno, tísňová linka 156. Ilustrační foto. Foto/Grafika: archiv redakce #Zpravyextra.cz

Brno – Muži zákona z brněnské Metropole „zachránili“ stařenku, která volala o pomoc. Seniorka si sama stačila zavolat na tísňovou linku, bohužel otevřít dveře bytu se jí již nepodařilo. Rychlou – záchrannou akci museli provést brněnští strážníci.

O případu dnes informovala redakci serveru #ZpravyExtra.cz tisková mluvčí brněnské městské policie Tereza Kadrnožková s tím, že na tísňovou linku 156, se ve středu večer ozvala čtyřiadevadesátiletá žena s prosbou o pomoc.

Pracovníkům operačního střediska popsala, že leží na zemi, ve svém bytě a nedokáže se pohnout. „Na udanou adresu v Bystrci proto neprodleně vyrazila autohlídka městské policie,“ sdělila Kadrnožková.

ČTĚTE TAKÉ

Přes dveře od nemohoucí seniorky zjistila, že jsou zamčené a žena k nim nedokáže dojít. Při obhlídce přízemního bytu strážníci uviděli, že seniorka má otevřené okno. Jeden z nich skrz něj vlezl do bytu a svému kolegovi zevnitř odemkl. Společně pak ženu posadili na postel a přivolali zdravotníky, kteří se přesvědčili, že seniorka nepotřebuje lékařské ošetření,“ doplnila k události tisková mluvčí.

-tk, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE