Požár hospodářského stavení v Želeticích Foto: HZS Jihomoravského kraje

ŽELETICE / V sobotu 21. listopadu vyjelo devět jednotek hasičů k požáru hospodářského stavení v Želeticích na Kyjovsku. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Škoda napáchaná požárem byla odhadnuta na 1,5 milionu korun. O požáru informoval mluvčí hasičů Petr Příkaský.

„Devět jednotek zasahovalo krátce před 17. hodinou u požáru hospodářského stavení rodinného domu v Želeticích na Kyjovsku. Operační středisko vyhlásilo druhý stupeň poplachu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 1,5 miliónu korun,“ uvedl Příkaský.

Požár hospodářského stavení v Želeticích byl hasičům ohlášen v 16:40 hodin. Na místo se postupně sjely dvě profesionální a sedm dobrovolných jednotek. Do boje proti plamenům hasiči nasadili šest vodních proudů.

„V 17:56 hodin byl požár lokalizovaný a jednotky v dýchacích přístrojích začaly vyklízet půdu a rozebírat střechu. Pomocí automobilového žebře provedly monitoring ohnisek požáru termokamerou,“ doplnil mluvčí.

Požár zničil střechu hospodářského stavení o ploše 20×10 metrů. Po 21. hodině večerní se všechny jednotky vrátily zpět na základnu.

Při požáru nedošlo k žádnému zranění. Vyšetřovatel hasičů předběžně vyčíslil škodu na 1,5 milionu korun.

Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Komentáře