Sdílejte
Hlaveň růžového tanku ověnčil háčkovaný transparent. Autor: MP Brno

Brno – Růžový tank před brněnským Červeným kostelem zůstává artefaktem, jenž přitahuje pozornost kolemjdoucích. Během jediného květnového dne z něj nejprve spadl na hlavu mladík, který si pořizoval selfie na hlavni, a jen o několik hodin později ho členové politického hnutí překryli modrou plachtou.

Informuje o tom mluvčí brněnských strážníků Mgr. Jakub Ghanem s tím, že tuto sobotu po poledni se na dělu objevil pro změnu háčkovaný transparent s nápisem „Moc hlavně imaginaci“. Visel tam přibližně patnáct minut, než ho po konzultaci s vystavovatelem tanku odvázala hlídka městské policie.

Strážníci mají k dispozici informace o osobách, které transparent vyvěsily a z náměstí následně odešly. Stejně jako v případě překrytí tanku plachtou postupuje městská policie událost k posouzení do správního řízení. V krajním případě může autorům nápisu hrozit pokuta do třiceti tisíc korun za porušení vyhlášky o veřejné zeleni. Chrání totiž i neživé umělecké či estetické prvky a památníky před neoprávněným užíváním.

PSALI JSME TAKÉ: POZOR NA SPAM A PODVOD: Přes WatsApp se šíří podivné spamy odkazující na kupóny zdarma!

Autor: Honza Vraný

Komentáře