Zdroj: archiv

JIHOMORAVSKÝ KRAJ / Díky precizní a rychlé práci kriminalistů z Jihomoravského kraje skončila během pouhých pěti dnů od oznámení podezření za mřížemi padesátiletá žena, které se podařilo jako účetní během několika měsíců vyvést ze společnosti jejího zaměstnavatele přes neuvěřitelných osmdesát milionů korun.

„Začátkem listopadu kriminalisté začali prověřovat oznámení o možném vyvádění peněz z jedné renomované zahraniční společnosti. Případ začali ihned prověřovat a zajistili účetní doklady, bankovní informace a další listinné materiály, po jejichž důkladné analýze zjistili, že za neoprávněným vyváděním finančních částek z účtu společnosti stojí pravděpodobně hlavní účetní této firmy,“ uvedla policejní mluvčí Petra Ledabylová.

Policii se podařilo zadokumentovat, že padesátiletá účetní nejméně od listopadu 2014 provedla desítky neoprávněných převodů finančních prostředků v souhrnné výši nejméně osmdesáti milionů korun.

„Žena zadávala bankovní příkazy se smyšleným účelem platby různým dodavatelům zaměstnavatele, ale ve skutečnosti finanční prostředky převáděla na dva bankovní účty, ke kterým měla dispoziční právo,“ upřesnila Ledabylová.

Z nich je pak účetní převáděla do zahraničí dle instrukcí jejího údajného přítele, se kterým se seznámila na sociální síti.

Účetní již vyšetřovatel obvinil ze zvlášť závažného zločinu podvodu, za který jí v tomto případě pobyt ve vězení až na deset let.

Obviněná účetní, která doposud neměla problémy se zákonem, je stíhaná vazebně.

Komentáře