Hlídka brněnské městské policie, ilustrační foto. Autor: archiv Statutární město Brno / Městská policie Brno, official site

Brno – Pohled na mladého muže bez boty, s rozhalenou bundou a celého ušpiněného od bláta a krve, se naskytl včera ráno kolemjdoucím v brněnských Kníničkách. Strážníkům na linku 156 popsali, že mladík pobíhá v oploceném areálu a do pletiva naráží.

O případu dnes informovala redakci serveru #zpravyextra.cz mluvčí brněnské městské policie Tereza Kadrnožková s tím, že přivolané hlídky na mladíka volaly, ten ale nevypadal, že by si jich vůbec všiml. Zatímco se strážníci pokoušeli zjistit, jestli je v pořádku a co na místě dělá, opakovaně vrážel do plotu a zmateně běhal z jednoho konce pozemku na druhý. Po jednom z nárazů se plot otevřel a mladík se tak ocitl mimo areál. Nejblíž stojící strážník se ho pokusil uklidnit a i přesto, že muž mluvil nesouvisle a vykřikoval, že se zabije, na pokyn strážníka se posadil.

Hlídka se rozhodla na místo zavolat sanitku. Během čekání na její příjezd se muž náhle zvedl a pokusil se utéct,“ upřesnila tisková mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ

Strážníci mu v tom zabránili a spoutali ho. Přitom mu z kapsy vypadl doklad totožnosti, podle kterého zjistili, že je muži dvaadvacet let. „Všechny zjištěné informace předali přivolaným záchranářům, které z důvodu mužovy pokračující agresivity doprovodili do nemocnice,“ doplnila mluvčí městské policie.

-tk, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE