Městská policie Brno, ilustrační foto. Zdroj: Facebook.com / městská policie Brno / official site

Brno – Mladý muž jinému muži v Brně nabízel své sexuální gay služby. Muži se nepohodli a jeden z aktérů, při potyčce okradl jiného. Zasahovat museli přivolaní strážníci. O události informovala redakci serveru #zpravyextra.cz tisková mluvčí brněnské městské policie Tereza Kadrnožková.

V úterý 19. února v noci přiběhl k hlídce městské policie kontrolující v brněnské Sukovu ulici čtyřiatřicetiletý muž, který strážníkům pořádkové jednotky ukázal na rychle odcházejícího mladíka s tím, že mu údajně z kapsy vytáhl peníze.

Hlídka pětadvacetiletého muže zastavila a vyzvala ho, aby se s nimi a s údajně okradeným mužem vydal zpět na Malinovského náměstí, kde se prý incident odehrál. Tam starší z mužů strážníkům událost popsal. Mladík prý k němu přišel, požádal ho o cigaretu a následně mu nabídl sexuální služby. Když muž odmítl, pětadvacetiletý podezřelý se s ním začal přetahovat a přitom mu sáhl do kapsy, odkud mu vytáhl tisícikorunu. S tou se měl dát na útěk, při kterém ho zadrželi strážníci. „Mladý muž jim oznámil, že ukradené peníze už u sebe nemá, protože je při odchodu zahodil v prázdné krabičce od cigaret. Po chvíli hledání se ukázalo, že mluvil pravdu, když zvedl ze země krabičku se zmačkanou bankovkou,“ uvedla tisková mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ

Přestože se jednalo o krádež do pěti tisíc korun, mladík je podezřelý z trestného činu. Toho se totiž dopustí ten, kdo jinému ukradne věc, kterou má u sebe. Přivolaným státním policistům strážníci podezřelého předali,“ doplnila k události mluvčí městské policie.

tk, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE