Policie - pouta, ilustrační foto. Autor: archiv redakce #zpravyextra.cz / J.B. (2014)

Brno – Do tramvajové smyčky u brněnského Ústředního hřbitova vyrazila v neděli večer hlídka městské policie, po upozornění řidičky tramvaje, že se na zastávce napadají dva muži. O případu informovala redakci serveru #zpravyextra.cz tisková mluvčí brněnské městské policie Tereza Kadrnožková. Žena dodala, že prý u jednoho z nich viděla mačetu.

Muži zaklesnutí do sebe se pustili až ve chvíli, kdy je oslovila přivolaná hlídka. Ta si všimla, že nejen, že jsou muži celí od bláta, ale oba mají i krvácející rány v obličeji.

Devětadvacetiletý muž strážníkům ukázal i chybějící zub s tím, že o něj prý přišel právě v roztržce s osmatřicetiletým mužem. Oba shodně uvedli, že spolu jeli tramvají, ve které se začali pošťuchovat. Při vystupování pak starší z mužů mladšímu vytáhl mačetu, kterou měl uvázanou u pasu a odhodil ji do trávy. To si majitel zbraně prý nechtěl nechat líbit a na muže se vrhnul. Jak přiznali, k potyčce je vyburcoval také alkohol,“ uvedla tisková mluvčí a upřesnila, že majiteli mačety naměřil alkoholtestr 2 promile, osmatřicetiletému muži pak 2,6 promile.

ČTĚTE TAKÉ

Kromě sanitky přivolali strážníci na místo kvůli podezření ze spáchání trestného činu také státní policisty a mezitím zajistili nedaleko pohozenou mačetu. Tu předali spolu s podezřelými hlídce republikové policie, která následně zjistila, že starší z mužů nenastoupil do výkonu trestu a je proto v celostátním pátrání,“ doplnila tisková mluvčí brněnské městské policie. 

SIM, (-RED.)

BEZ KOMENTÁŘE