Při čelním střetu u Pasohlávek zemřela žena, dalších devět osob bylo zraněno. Foto: HZS

Pasohlávky – V noci na sobotu 7. července se na silnici I/52 u Pasohlávek čelně střetla dvě osobní vozidla, ve kterých cestovali cizí státní příslušníci. Podle informací redakce serveru Zpravyextra.cz se mělo jednat o Polské občany. Podle prvotních informací se řidič Fordu Tourneo dostatečně nevěnoval řízení a s vozidlem přejel do protisměru. Tam se čelně střetl v plné rychlosti s protijedoucím vozidlem Opel Astra a následky tohoto střetu jsou tragické.

Zemřela řidička Opelu, dalších devět osob (včetně pěti dětí) bylo zraněno a skončilo v péči záchranářů, kteří jim na místě poskytli odbornou, přednemocniční péči a následně je přepravili do nemocnic k dalšímu vyšetření.

Na místě nehody zasahoval také vrtulník Letecké záchranné služby.

K nehodě se vyjádřila krátce také krajská záchranná služba s tím, že vrtulník transportoval na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Brně – Bohunicích ženu středního věku, pacientka byla v umělém spánku na řízené ventilaci, utrpěla polytrauma neboli mnohočetná poranění několika orgánů, její stav byl velmi vážný. Další tři dospělí měli středně těžká, či lehká zranění.

Všech pět dětí bylo zraněno lehce, naše posádky je převezly do Dětské nemocnice v Brně a také do nemocnice v Břeclavi,“ upřesnila ve svém sdělení záchranná služba.


Z DOPRAVY: V Ludgeřovicích na Opavsku se střetla tři vozidla, při nehodě se zranily čtyři osoby
Tři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 30. června odpoledne, v Ludgeřovicích (okres Opava) u nehody tří vozidel, která si vyžádala celkem 4 zraněné osoby. Na místě zasahovaly všechny složky IZS včetně záchranářského vrtulníku. 

Silnice byla po dobu vyšetřování a odklízení následků nehody několik hodin zcela uzavřena,“ uvedlo k nehodě ŘSD a doplnilo, že zasahující policisté zřídili objízdnou trasu přes obce Pasohlávky a Dolní Dunajovice.

Okolnosti této tragické nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

-jb, (red)

BEZ KOMENTÁŘE