Na snímku Josef Zickler, Předseda ŘN-VU, official zdroj.

Hodonín – Jako předseda politického hnutí Řád národa – Vlastenecká unie, jsem nucen se touto cestou vyjádřit k odpovědnému jednání Bc. Romana Sedlačíka, MBA. Dne 5. srpna, kdy na cizince pohybující se v regionu města Hodonína zavolal hlídku městské policie, aby provedla jejich kontrolu.

K svému vyjádření jsem použil otázky, mě položené novinářkou týdeníku NOVÉ SLOVÁCKO, Bc. Michaelou Munzarovou.

Veřejné prohlášení Řádu národa – Vlastenecké unie

Souhlasíte s jednáním Romana Sedlačíka nebo jej naopak odsuzujete?

Já i celé hnutí stojíme za postupem pana Sedlačíka.
V době, kdy celá Evropa řeší bezpečnostní situaci vyvolanou migrační krizí, která je jednoznačně zneužívána ortodoxními fundamilisty islámského náboženství a v době, kdy společenské klima působí na občany tak, že se schovávají do své anonimity a produkují absolutní netečnost a apatii vůči okolnímu dění, je postoj a chování pana Sedlačíka příkladné. Co udělal dobrého nebo špatného?

Vnímal dění kolem sebe. Slušně se zeptal a zjištěné skutečnosti a chování v něm vyvolalo pro něj odůvodněnou obavu, že nemusí být vše v pořádku.

Pro zachovaní a minimalizování možných negativních dopadů pro něj, jeho rodinu a spoluobčany udělal maximum a to vše s absolutní čistotou a grácií. Prostě jako daňový poplatník zavolal strážníky městské policie, aby cizince prověřila.

Přijde Vám přesto postup Romana Sedlačíka adekvátní dané situaci nebo naopak byla jeho reakce přehnaná?

Z mého pohledu je vše absolutně přiměřené. Pokud by někdo měl dojem, že zavolal Městskou policii zbytečně, dovolím si rezolutně tvrdit, že to nebylo zbytečné.

V bezpečnostní oblasti vždy platí, že veškerá prevence je nejlepším způsob zamezení škodlivých či nezákonných jevů.

Kolik ročně policie prověřuje planých poplachů, které jdou do stovek což je v pořádku. Každému jde přeci o to, že kdyby to jen jednou nebyl planý poplach, ale ochránil se pouze jeden život nebo se zabránilo veřejnému ohrožení jen v jednom případě z těch stovek výjezdů, tak je vše v naprostém pořádku.

Pokud se někomu postup a odpovědný přístup pana Sedlačíka zdá přehnanou reakcí je to pouze jeho problém. Otázkou spíše je proč tato zcela banální situace je takto medializována. Má snad u občana vzniknout dojem, že jsou zde situace nebo dokonce osoby, které jsou pro naši společnost, tak vyjimečné, že na ně musí být brán zvláštní ohled? To snad NE!

Myslíte si, že by se lidé v podobných případech měli zachovat jako on a v případě, že si nejsou jistí volat policii?

Nemyslím, vím. Chování pana Sedlačíka by mělo být chováním každého řádného občana naší země.

Zájem občanů o dění kolem sebe je to základní co může doopravdy formovat skutečné společenské hodnoty a pravidla. Nezájem a apatie občana na okolní dění, dává prostor pro jevy, které nejsou pro samotného občana pozitivní.

Otázka, zda volat policii mi připadá absurdní…

Pokud máte podezření, že ve vedlejším bytě se něco děje co podle Vás vybočuje z běžných pravidel a mohlo by to ohrozit život nebo zdraví popřípadě majetek Váš nebo třetí osoby je cela běžné, pokud nehrozí nebezpečí zprodlení, volat policii. Nesmíme zapomínat, že současná naše i evropská populace je postavena do nové situace a učí se jí řešit.

Překvapila Vás tato událost? Setkal, jste se mezi členy ŘN s něčím takovým?

Nepřekvapila. V osobě pana Bc. Romana Sedlačíka, MBA vidím čestného člověka s právním vědomím a vysokou občanskou odpovědností. Pokud jsem odpůrce jednání pana Sedlačíka nepřesvědčil, tak mě to osobně nevadí. Prostě my v ŘN-VU, nepatříme mezi ty, kteří odvrátí tvář či zarytě hledí do země, když je na někom pácháno bez praví. Nepatříme mezi ty, kteří si nechají ukrást svůj bezpečný domov, historii, vlasteneckou hrdost a budou se tupě usmívat nad tím co se kolem nás děje.

Josef Zickler Předseda ŘN-VU, official.

Nejsme hnutím „úžasňáků,“ jako se tváří většina politických uskupení.

Všichni máme své chyby a prohřešky, ale většina kterou osobně znám jsou tzv. „srdcaři,“ kteří se nenechají koupit za kus žvance, třeba v podobě koblihy nebo prázdných slibů. Mnoho lidí z ŘN -VU by se zachovala stejně jako pan Sedlačík.

Řešil jste to osobně s panem Sedlačíkem?

Ne není potřeba! Ke zveřejnění tohoto mého stanoviska mě vede především ta skutečnost, že pan Sedlačík je členem a zároveň kandidátem ŘN-VU pro Sněmovní volby 2017 za Jihomoravský kraj a veškeré jeho jednání i vyjádření budou v této době vždy zpolitizovány směrem k našemu politickému hnutí.

Myslíte že to může jméno Řádu Národa nějak poškodit? Či naopak prospět?

Absolutně otevřeně Vám musím sdělit, že tento pohled nás nezajímá.

Nejsme prodavači cestovky ani politickými obchodníky s nesplnitelnými vizemi, takže tato starost je pro nás nadbytečná. Lidé ve Vlastenecké unii nedělají věci proto, aby byli
oblíbení, ale proto, aby naplnili své cíle a program. My si lidi nekupujeme. Lidé k nám přicházejí protože jim naše cesta dává smysl.

Řád národa – Vlastenecká unie představil svůj klip, který mu má pomoci do sněmovny

Řád národa – Vlastenecká unie představil svůj klip, který mu má pomoci do sněmovny

Na závěr jednu skutečnost.

Kdo byli opravdu Ti cizinci o jejichž kontrolu požádal Městskou policii v Hodoníně pan Roman Sedlačík? Nikdo neví. Prostě zmizeli, než přijela hlídka.

Ostatní slova by byly pouhé mé spekulace.

Autor: Josef Zickler
Předseda ŘN-VU .

Redakce „ZE“

BEZ KOMENTÁŘE