Sanitka, záchranná služba. Ilustrační foto. Autor: archiv redakce #ZpravyExtra.cz / J.B. ©2015

Brno – Na čtyřiasedmdesátiletého muže se nemohla včera v poledne dozvonit s obědem pracovnice pečovatelské služby. S obavou o zdraví seniora se svěřila pracovníkům tísňové linky městské policie. Ti okamžitě do Bystrce vyslali hlídku, které se podařilo od muže přes dveře zjistit, že sedí u postele a není podle svých slov schopen se zvednout. Informovala o tom #ZpravyExtra.cz tisková mluvčí brněnské městské policie Tereza Kadrnožková.

Do bytu se za několik minut dostali kolegové z pořádkové jednotky pomocí planžety a okamžitě se vydali k zesláblému muži. Ten hlídce popsal, že se už dvě hodiny snaží vstát. „Na dotaz ohledně převázaného šrámu na hlavě senior odpověděl, že byl předchozího dne propuštěn z nemocnice. Přivolaní záchranáři muže ošetřili a převezli ho na interní oddělení,“ sdělila Kadrnožková.

S prosbou o pomoc se na strážníky obrátila dnes nad ránem také pětaosmdesátiletá žena.

ČTĚTE TAKÉ

Strážníky přivolala do bytu v Hybešově ulici stisknutím tísňového tlačítka. Hlídka si otevřela rezervními klíči a seniorku našla sedící na gauči. Ta popsala, že poté, co upadla, se musela k odloženému tísňovému tlačítku několik metrů doplazit. Kromě toho, že byla vyčerpána, si také žena stěžovala na bolest na hrudníku,“ doplnila k události tisková mluvčí a upřesnila, že zasahující strážníci ji přikryli dekou, aby byla v teple, a přivolali sanitku, která ji odvezla k ošetření do nemocnice.

tk, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE