Městská policie Brno, ilustrační foto. Zdroj: Facebook.com / městská policie Brno / official site

Brno – Včasná pomoc a všímavost zachránily ve čtvrtek život šestasedmdesátileté ženy. Té se při cestě k lékaři udělalo v Masarykově ulici nevolno a upadla na zem. Život ji zachránili muži zákona spolu s přivolanou posádkou krajské záchranky. Informovala o tom dnes redakci serveru #zpravyextra.cz tisková mluvčí brněnské městské policie Tereza Kadrnožková.

To, že seniorka nejeví známky života, oznámila na tísňovou linku městské policie opodál stojící žena.

Za dvě minuty byla na místě hlídka městské policie a strážníci okamžitě vystřídali kolemjdoucí, kteří seniorce poskytovali první pomoc.

Strážníci se střídali v nepřímé srdeční masáži dlouhé minuty a neustále sledovali ženin zdravotní stav. Shodou náhod si tito konkrétní strážníci opakovali správný postup resuscitace před dvěma týdny na pravidelném školení první pomoci, kterým musí všichni strážníci projít alespoň jednou ročně. Následně dorazila do Masarykovy ulice také hlídka pořádkové jednotky, která z auta přinesla defibrilátor, na který ženu připojila„, uvedla mluvčí strážníků a upřesnila, že další autohlídka mezitím zajišťovala bezpečný prostor kolegům poskytujícím první pomoc a usměrňovala dopravu.

Strážníci pokračovali v resuscitaci až do příjezdu přivolaných záchranářů.

Přivolaným zdravotníkům krajské záchranné služby hlídka pomohla hlídky MP ženu naložit na nosítka, na kterých ji záchranáři převezli do sanitky. „Zdravotníkům se podařilo po několika minutách obnovit životní funkce šestasedmdesátileté ženy a následně ji přepravili na urgentní příjem do bohunické nemocnice. Hlídka mezitím o všem vyrozuměla seniorčinu dceru, která už svou matku hledala,“ doplnila k události tisková mluvčí brněnské městské policie Tereza Kadrnožková.

-tk, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE