Baby box, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / J.B. (2018)
Baby box, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / J.B. (2018)

Brno – V úterý 19. února v 10:24 hodin vstoupil dvířky babyboxu v brněnské Nemocnici Milosrdných bratří do nového a snad lepšího života čerstvě narozený klučík. Z bedýnky babyboxu jej vyzvedla osobně primářka novorozeneckého oddělení Ludmila Brázdová. Informoval o tom redakci serveru #zpravyextra.cz sám zakladatel babyboxu v České republice pan Ludvik Hess.

Ludmila Brázdová, je iniciátorkou zřízení druhého babyboxu v republice v roce 2005. Pomohl zachránit již celkem 18 dětí.

Klučík byl pečlivě zabalený do bílé deky s hnědými pruhy, oblečený v modro-žlutém kompletu a na cestu dostal plyšového vodníka,“ sdělil Hess.

ČTĚTE TAKÉ

Primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Brázdová uvedla, že narozený chlapeček, váží 3.830g a pupečník má ošetřený plastovým uzávěrem, kterým se zavírají pytlíky s potravinami. Primářka navrhla pojmenovat klučíka Kryštof.

Kryštof, je celkově 185. děťátkem a pátým letošním. Skóre kluci versus holčičky upravil na 80:105,“ doplnil zakladatel babyboxu v naší republice Ludvík Hess alias Babydědek Lu.

jb, (-red-)

BEZ KOMENTÁŘE