Sdílejte
Josef Vágner - ilustrační foto.

Praha – Zpěvák a muzikálový herec Josef Vágner, jenž slaví letos 10 let na scéně, vyráží na 13. Adventních či Vánočních koncertů po republice. Nevystupuje na nich sám, ale ke spolupráci oslovil dětské pěvecké sbory z daných míst. Sbory nebudou jen doprovodným tělesem, ale zpěvákovým rovnocenným partnerem! Některé z koncertů budou benefičně zaměřené!

„Je to poprvé, kdy pojedu Vánoční tour a ani jsem původně netušil, že jich bude tolik. Já těmi koncerty provázím slovem, svůj blok písní má sbor, pak svůj mám já a na závěr zpíváme vždy několik společných, známých věcí, koled. Moc se na to těším,” prozradil Josef Vágner, který mimo to jezdí jako host řady plesů, akcí, a především hraje v několika muzikálech. Aktuálně v Draculovi, Mýdlovém princi, Třech mušketýrech, Muži se železnou maskou a aktuálně zkouší i novou roli pro muzikál Robinson.

„Tohle všechno skloubit dohromady není lehké, ale dám to, a hlavně na vánoční tour se těším se sbory, protože já sám jsem v jednom takovém vyrůstal, rád na to vzpomínám a obdivuji všechny, kteří se těm dětem takhle věnují,” podotkl zpěvák a herec Josef Vágner.

Některé z koncertů budou čistě benefičního charakteru. Výtěžek akcí v Modlanech a Teplicích poputuje na onkologicky nemocného chlapečka, pražský koncert s dětským sborem Coro Piccolo bude směřován zase pro obecně prospěšnou společnost Women for Women, která se kromě začleňování matek samoživitelek a žen ve složité životní situaci do běžného života, věnuje i zásadnímu projektu – sociálním obědům do pro děti do škol.

„Protože s nimi už nějakou dobu úzce spolupracuji, rozhodl jsem se, že koncert v Zrcadlové kapli pražského Klementina 12. prosince věnuji právě jim. Zaslouží si to,” podotkl Vágner.

Josef Vágner patří mezi zpěváky mladé generace, kteří sice nesou slavné jméno (díky otci, skladateli Karlu Vágnerovi), ale cestu své kariéry si velmi tvrdě šlapou sami. I proto ho třeba potěšilo, že si ho zpěvák Václav Neckář vybral do úspěšného muzikálu Mýdlový princ, který je složený z jeho hitů, a také vloni si jej jako hosta pozval na své dva velké Vánoční koncerty na Broadwayi, kde společně zpívali Neckářův hit Půlnoční.

„To mě moc potěšilo a velmi si toho vážím. Beru to jako obrovskou čest. Všechno co dělám, musím nějak cítit. Musí to mít nějaké propojení, a to mě potom baví,” podotkl 27letý umělec s titulem inženýr, který vystudoval dvě vysoké školy.

Termíny koncertů:

  3. 12. v 16:00 Modlany – kostel

  4. 12. v 18:00 Teplice – kostel

  6. 12. v 18:00 Pardubice – aula VŠCHT

  8. 12. v 17:00 Bor u Tachova – KD

  9. 12. v 18:00 Radim u Kolína – KD

12. 12. v 19:30 Zrcadlová kaple Praha

13. 12. v 17:00 Pelhřimov – Divadlo

14. 12. v 18:00 Děčín – Sál Pivovar

16. 12. v 18:00 Litomyšl – Smetanův dům

18. 12. v 18:00 Mor. Budějovice – Beseda

19. 12. v 18:00 Mělník – kostel

20. 12. v 19:00 Jablonec n. Nisou – divadlo

21. 12. v 18:00 Chvaletice – KD

Více informací najdou zájemci jak na webech obcí či kulturních domů, ale také na www.josefvagner.cz

-tr

 

Komentáře
Sdílejte
Předchozí článekHasiči startují soutěž o zkušenostech s detektory
Další článekPiráti jsou jednoznačně pro vydání Babiše a Faltýnka
ZprávyExtra.cz je internetový velkoformátový - multimediální zpravodajský portál se zaměřením na aktuální dění v České Republice i zahraničí. Jedná se o jeden ze zpravodajských projektů, které provozuje mediální agentura BJ-ExtraMedia - Jiří Berec. Do portfolia naší mediální skupiny patří tedy server ZprávyExtra.cz, zpravodajský portál Události112.cz a internetový magazín UdálostiEXTRA.cz. Naše zpravodajství sdílíme také na sociálních sítích.