Sdílejte
Alena Nohavová - kandidátka do Sněmovny za KSČM v Jihočeském kraji.

Kandidátce do Parlamentu České republiky za KSČM v Jihočeském kraji Aleně Nohavové je 57 let, žije v Třeboni kde vychovala své dvě děti, původní profesí je učitelka mateřské školy a poté byla zvolena poslankyní Parlamentu České republiky za KSČM. Od roku 2008 do roku 2016 působila v Zastupitelstvu Jihočeského kraje kde byla členkou výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost.

Ve Sněmovně je aktívní členkou sociálního a zdravotního výboru, podvýboru pro nepojístné dávky a zdravotně postižené, školského podvýboru pro předškolní, základní a střední školy. Za svého působení ve výborech podala několik poslaneckých interpelací na příslušné ministry.

Jistě zajímavá interpelace byla o kvalitě českých potravin, dále interpelovala příslušného ministra ve věci jedné zdravotní pojišťovny a bez zajímavosti nelze nechat její opakované interpelace ve věci účasti členů vlády ve Sněmovně v době poslaneckých interpelací.

Je třeba také zmínit že poslankyně Alena Nohavová během svého dosavadního funkčního období, podala jedenáct pozměňovacích návrhů, které se týkaly oblasti školství, zdravotnictví a sociální oblasti.

Spolupodepsala 13 návrhů zákonů, sama předložila dva zákony a to, novelu o zdravotním pojištění k očkování seniorů po šedesáti pěti letech proti pneumokokovým onemocněním a dále novelu o změně financování soukromých škol.

Během svého funkčního období se opakovaně zajímala o život tělesně postižených spoluobčanů, důchodců a všech kteří se dostaly do složité a mnohdy z jejich pohledu neřešitelné životní situace. V mnoha případech dělala vše proto, aby pomohla záležitost vyřešit i přesto že příslušné úřady buď problém řešit nechtěly a nebo řešení odmítaly.

 

Jako občanka Jihočeského kraje, která je těžce tělesně postižená , se domnívám že právě my, tělesně postižení , zdravotně hendikepovaní a důchodci potřebujeme ve Sněmovně pevné zastání právě u takových poslanců a poslankyň jako je nynější poslankyně a kandidátka našeho kraje v nadcházejících Sněmovních volbách paní Alena Nohavová.

Jménem tělesně postižených, nemocných a důchodců v Jihočeském kraji si dovolím poprosit a apelovat na své spoluobčany: podpořte v nadcházejících Sněmovních volbách naši kandidátku paní Alenu Nohavovou na kandidátce KSČM .

Zdroj: Martina Nedomová těžce tělesně postižená důchodkyně z Jihočeského kraje.

 

Komentáře