Karel Janeček pomáhá "dětem ulice..." Foto: projektsance.cz

A teď se k jeho pomoci můžete přidat i Vy. Jednou z organizací, kterou se Nadační fond pomoci Karla Janečka na letošní Vánoce rozhodl podpořit, je Projekt Šance, jenž se už třiadvacet let snaží pomáhat „dětem ulice“.

S charitativními prosbami se tradičně okolo Vánoc roztrhne pytel a pomoc budou potřebovat všichni:). Jak tedy mezi všemi žadateli správně rozpoznat, koho podpořit? Komu pomoci, když zrovna ten Váš účet není bezedný?

Rad pro Vás můžeme z rukávu vysypat celou řadu. Nabízíme Vám alespoň několik klíčových, podle nichž se lze docela bezpečně orientovat:

– Podívat se můžete na webovou prezentaci toho, kdo Vás o pomoc žádá. To sice nemusí znamenat všechno, ale důležitý střípek do mozaiky to být může. Jedná se spíš o anonymní web bez fotek, nebo Vám fotografie připadají jako z fotobanky? Vidíte na nich právě ty potřebné, jimž dotyčná organizace věnuje svoji pozornost a podporu?
– Pomáhá organizace konkrétním klientům a zřetelně se nejedná jen o vybírání a „přerozdělování“ peněz? Jde neúnavně za tím, co potřební doopravdy potřebují a co jim mění život k lepšímu? To jsou důležitá pro a proti na miskách vah. Od stolu je totiž někdy dost těžké vidět, co potřební doopravdy potřebují.
– Co se všeobecně na internetu o organizaci píše. To je jistě další důležitý střípek, ač mezi „virtuálními“ názory je třeba rozlišovat, neboť nemusí být všechny směrodatné.
– Stojí za organizací nějací známí lidé, kteří se nebojí spojit své jméno s posláním organizace? To by Vám mohlo také napovědět.
– A hlavně: jak dlouho organizace funguje? Pokud vznikla například letos v listopadu – tak jí dejte ještě čas představit se… Ale pokud, jako výše zmíněný Projekt Šance, funguje přes dvacet let, to už jistou váhu má.

A jak to vlastně je s pomocí známého matematika? Karel Janeček chytře motivuje dárce, aby spolu s ním a s patrony na vybrané projekty přispěli. Z toho důvodu příspěvky navýší o tzv. ZLATÝ ŘEZ, což je násobek čísla 1,618 (matematik se v něm opravdu nezapře).

-tr

Komentáře