Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2016)

Karlovarsko – Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání zločinu vydírání a zvlášť závažného zločinu loupeže. Kromě toho byl ještě obviněn ze spáchání přečinů ublížení na zdraví, poškození cizí věci, nebezpečné vyhrožování a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

O případu dnes informoval karlovarský policejní mluvčí Jakub Kopřiva s tím, že agresivní muž měl nejdříve v listopadu minulého roku řídit v Karlových Varech osobní automobil značky Seat, a to i přesto, že má až do roku 2020 vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel.

Na začátku ledna měl pro změnu poblíž centra Karlových Varů oslovit na ulici muže, po kterém chtěl finanční hotovost. Po krátké debatě ho měl začít fyzicky napadat a snažit se ho odtáhnout na nedaleké parkoviště. Následně mu měl začít vyhrožovat fyzickou likvidací v případě, že mu peníze nedá. Na to měl napadený zareagovat tak, že mu vydal několik set korun, které měl u sebe. Po dalším fyzickém napadání mu muž ze strachu vydal ještě mobilní telefon, který po něm agresor také požadoval. Poté dvaačtyřicetiletý muž přestal být agresivní a z místa odešel.

Tím ale jeho řádění neskončilo. „V pátek 25. ledna měl ve večerních hodinách po předchozím sporu fyzicky napadnout svou dvaačtyřicetiletou přítelkyni. Tu měl v lese poblíž Karlových Varů několikrát udeřit pěstí do obličeje a poté ji odvézt do jejich bydliště. Tam si měl muž vzít svoje věci a při odchodu z bytu poničit mobilní telefon, kterým chtěla dcera napadené ženy přivolat policii. Poté měl ještě poškodit telefon napadené ženě, které navíc při svém řádění poničil také notebook. Po několika minutách vyhledala napadená žena lékařské ošetření v nemocnici,“ upřesnil policejní mluvčí.

To ale nebylo ze strany obviněného vše. O několik dní později měl svou přítelkyni několikrát telefonicky kontaktovat s tím, že pokud bude i nadále řešit jejich předchozí spor s policií, tak ji fyzicky zlikviduje.

Policisté dvaačtyřicetiletého muže zadrželi a následně podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby,“ doplnil mluvčí karlovarské krajské policie.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

sim, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE