Kriminalisté na Františkolázeňsku zabavili pervitin, chemikálie na jeho výrobu a zbraně Foto: Policie ČR

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ / Policie obvinila dva muže a ženu za výrobu a prodej pervitinu. Při zátahu poblíž Františkových Lázní jim kriminalisté zabavili pervitin i chemikálie na její výrobu. Dealeři pervitinu jsou stíháni na svobodě, soudce zamítl žádost o jejich vzetí do vazby.

Ženu a dva muže zadrželi kriminalisté při razii u Františkových Lázní. Během domovní prohlídky kriminalisté objevili drogy, množství chemikálií pro jejich výrobu i zbraně.

„Obviněné osoby měly neoprávněně vyrábět drogu pervitin. Poté jí prodávat nebo jiným způsobem opatřovat dalším osobám. Jednatřicetiletý obviněný muž měl navíc bez povolení přechovávat střelné zbraně a ve větším množství i střelivo,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Policie navrhla státnímu zástupci vzetí obviněných do vazby. Státní zástupce souhlasil, ale soudce návrh na vzetí do vazby odmítl. Trojice dealerů pervitinu bude stíhaná na svobodě. A to i přesto, že obviněná žena již byla za výrobu a prodej drog v minulosti odsouzena.

Obviněným mužům hrozí v případě prokázání viny až pět let ve vězení. Žena je na tom hůře, té hrozí až desetiletý pobyt ve vězení, neboť byla v posledních třech letech za stejný trestný čin odsouzena.

Komentáře