Kouřící králík má rád sladké... Foto: Markéta Pudilová

Brno – Chci, abys mě miloval od Marylin Monroe, vzkaz od Melanie Scholz – Naslouchejte ptákům, nebo otázka Nevím, proč? od Norah Jones zazní 18. května od 20 hodin v brněnském jazzovém a blues klubu U Kouřícího králíka. Ve speciální úpravě je zahraje studentská kapela Candish, opět ve spojení se zkušenými muzikanty.

Vystoupení v klubu U Kouřícího králíka je pro každého muzikanta vyznamenání. Hrát před zdejším náročným publikem je výzva, ve které se budeme snažit obstát,“ říká klávesák skupiny Candish Honza Shanny Fňukal. Jádro skupiny Candish tvoří -náctiletí studenti uměleckého gymnázia Sára Pudilová (zpěv), Radek Mattuš (hoboj), Jáchym Šíma (zpěv a perkuse) a zkušení hudební matadoři klávesák Honza Shanny Fňukal, bubeník Honza Hooxx Slawinski a basista Jan Polyak. Jedinečné propojení mládí a zkušenosti se natolik osvědčilo, že v něm kapela Candish bude pokračovat i při tomto květnovém vystoupení. Klasický repertoár hitů swingových mágů jako je Frank Sinatra nebo Ondřej Havelka kapela tentokrát rozšíří o složitější a zajímavě zaranžované rhytm and blues písně. Protože se studenti obvykle věnují klasice, čeká jejich fanoušky nejedno hudební překvapení, například hit Ghostbusters proloží hobojista Radek Mattuš úryvkem vážné hudby.

pozvánka
Kouřící králík má rád sladké… Foto (zdroj): Markéta Pudilová*

Sklepní prostory klubu U Kouřího králíka, na rohu ulice Křídlovické, s červenými cihlami na stropě, lampičkami na stěnách a černobílými fotografiemi amerických jazzmanů na zdech, navodí patřičnou intimní atmosféru. Vstupné je 50 korun pro studenty a 100 korun pro dospělé.


ZAUJALO NÁS: Američané se baví dokumentem o splácení dluhu Kuby rumem a doutníky
Jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších amerických nezávislých dokumentárních společností Mel films věnovala jeden ze svých dokumentů České republice. Utahuje si z nápadu, že Kuba zaplatí svůj historický dluh z doby socialistického přátelství mezi komunistickými režimy doutníky a rumem.

Markéta Pudilová,
(red.)

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE