Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Jihlava / Havlíčkův Brod – V pátek 26. května došlo v dopoledních hodinách k dopravní nehodě, a to nejprve v obci Občiny a následně v Havlíčkově Brodě, kdy řidička vozidla zúčastněného obou nehod byla pod vlivem alkoholu. O případu dnes informovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

„Šestašedesátiletá řidička osobního automobilu Peugeot jela kolem půl dvanácté ve směru od silnice I. třídy, přičemž v obci Občiny vyjela na místní komunikaci do protisměru mimo vozovku, kde sjela do příkopu a poškodila vjezd u jednoho z domů,“  sdělila mluvčí policie.

Následně s tímto vozidlem odjela do Havlíčkova Brodu.

Krátce před dvanáctou hodinou vyjela z ulice Masarykova, a v místě křižovatky, po odbočení na ulici Svatovojtěšská přejela do protisměrné části komunikace, kde narazila do vozidla Škoda, které zde stálo na červený signál semaforu.

Policisté na místě u řidičky provedli odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, které vykázalo pozitivní výsledek. Naměřená hodnota činila 1,9 promile alkoholu.

„S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu žena souhlasila. Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Svým jednáním žena způsobila škodu kolem třinácti tisíc korun,“ upřesnila mluvčí policie a doplnila, že zasahující policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, ze kterého je podezřelá šestašedesátiletá řidička vozidla Peugeot.

ČTĚTE TAKÉ: V Třebíči narazilo osobní vozidlo do semaforu, zasahovali hasiči a dopravní policisté

Autor: Jiří Berec,
redakce udalosti112.cz

Komentáře