Sdílejte
Pohřešovaná sedmnáctiletá Andrea Tománková Foto: Policie ČR/ ZprávyExtra.cz

MRÁKOTÍN / Policisté od neděle 3. dubna pátrají po sedmnáctileté Andree Tománkové. Andrea Tománková v sobotu odešla na diskotéku do obce Mrákotín nedaleko Telče, z diskotéky ji několik lidí vidělo odcházet, domu se však Andrea již nevrátila. Pátrající rodina dívky již vyčerpala všechny možnosti, policejní pátrání je prozatím také bez výsledků.

Andrea Tománková z Jihlavska se v sobotu 2. dubna vydala na diskotéku v obci Mrákotín, svědci ji viděli naposledy mezi 22:30 až 23. hodinou.

„Policisté se obracejí s žádostí o spolupráci při pátrání na širokou veřejnost,“ oznámila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

„Sedmnáctiletá dívka z Jihlavska odjela z místa svého bydliště v sobotu 2. dubna večer do tanečního klubu v obci Mrákotín. Naposledy byla viděna, když vyšla z budovy zábavního podniku přibližně v době mezi půl jedenáctou a jedenáctou hodinou večer ven, zpátky se poté nevrátila. Dívka od té doby není kontaktní a do současné doby o sobě nepodala žádnou zprávu. Když se zpátky do místa bydliště nevrátila, pátrali po ní blízcí příbuzní sami, když ale vyčerpali všechny svoje možnosti, obrátili se s žádostí o pomoc na policii,“ uvedla k pátrání po dívce policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Popis pohřešované Tománkové

Pohřešovaná Andrea Tománková je vysoká 163 centimetrů, hubené postavy. Má zelené oči a rovné středně dlouhé obarvené hnědočervené vlasy, které nosí upravené na tzv. mikádo. Na sobě měla dívka naposledy oblečené černé legíny, bílé tílko, černé triko s bílým nápisem, botasky a šusťákovou bundu černé barvy. Na krku měla dívka silný řetízek ze žlutého kovu. Na pravé paži má výrazné mateřské znaménko ve tvaru devítky.

Oznámení o pohřešování Tománkové přijali policisté v neděli odpoledne. Po pohřešované vyhlásili celostátní pátrání a začali dívku okamžitě hledat. Informace o pohřešování s jejím popisem byla předána všem policejním hlídkám.

„Policisté prověřili zdravotnická zařízení, lokalitu tanečního klubu, pátrali po dívce v Mrákotíně i jeho širokém okolí, prověřili autobusová i vlaková nádraží, ubytovací zařízení, další příbuzné i kamarády a dívku hledali i na dalších místech, u kterých vznikl předpoklad, že by se tam mohla nacházet. Do současné doby bez kladného výsledku,“ doplnila Kroutilová.

Policie žádá občany, kteří mají informace o tom, kde se pohřešovaná Andrea v současné době nachází nebo pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158.

Komentáře