Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Humpolec / Žďár nad Sázavou – Ve středu 13. února, krátce před půl jednou ráno kontrolovali humpolečtí policisté vozidlo, jehož řidič byl pod vlivem drog. Druhého řidiče, který řídil automobil pod vlivem alkoholu zadrželi policisté o den dříve ve Žďáru nad Sázavou. Oba hříšníci skončili v péči mužů zákona.

O případech dnes informovala naší redakci policejní mluvčí Stanislava Miláčková s tím, že osobní automobil BMW zastavila policejní hlídka na ulici Na Kasárnách v Humpolci. Řidičem vozidla byl dvaadvacetiletý muž z Pelhřimovska. Součástí silniční kontroly bylo odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Test na drogy byl u řidiče pozitivní, a to na marihuanu a amfetamin. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Další jízdu mu policisté zakázali a vše zadokumentovali.

Výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie ukáže, zda se bude muž zodpovídat z přestupku na úseku dopravy nebo z trestného činu,“ upřesnila mluvčí policie.

Za volant usedl pod vlivem alkoholu

Žďárští dopravní policisté zastavili v úterý 12. února kolem páté hodiny večer na silnici I. třídy v katastrálním území obce Křižanov osobní automobil Škoda. Řidičem vozidla byl sedmačtyřicetiletý muž ze Žďárska.

V rámci silniční kontroly policisté zjistili, že vozidlo nemá platnou technickou prohlídku. Dále byla součástí silniční kontroly také dechová zkouška, která byla pozitivní. Naměřená hodnota činila 0,67 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní a činilo 0,62 promile,“ upřesnila mluvčí policie.

ČTĚTE TAKÉ

Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Sedmačtyřicetiletý muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupků na úseku dopravy,“ doplnila policejní mluvčí.

sim, (-red.)

Komentáře