Den vody v Hradci Králové. Autor: www.ajdnes.cz

Praha – Den vody se uskuteční již dnes, tedy v pátek 9. června na Eliščině nábřeží v Hradci Králové. Dopoledne bude vyhrazeno školním kolektivům, na odpoledne je připraven program určený široké veřejnosti. Chybět nebude pestrý program na náplavce, spojený aktivitami a vodou, kulturní program zajistí koncertní, taneční, umělecké i zábavní vystoupení.

Dopoledne budou třídní kolektivy na různých stanovištích plnit většinou vědomostní úkoly zaměřené na znalosti využití a přínosu vody pro náš život, ekologie, turistických cílů a atraktivit Hradce Králové i Královéhradeckého kraje. Jedna ze tříd, která splní požadovaný počet úkolů a bude vylosována, dostane odměnu v podobě návrhu a realizace designu školní třídy od partnera akce Duhový domov. Dopolední program doplní taneční workshopy T-Bass, vystoupení A-TEAM HK a také koncert ZUŠ Střezina.

Odpolední program na pódiu začne ve 14 hod. vystoupením žonglérské skupiny ALTERNA, poté se představí s brazilským uměním skupina Capoeira, následně vystoupí tým aerobiku a mažoretek z A-TEAM HK a tanečníci z T-Bass. Na 19 hod. je plánován koncert skupiny Memphis, od 20:30 hod. zahraje skupina Sabrage. V rámci akce se uskuteční také autogramiáda hradeckých extraligových hokejistů.

Pestrý program se od 14 hod. odehraje také na náplavce. Zájemci si budou moci vyzkoušet například jízdu na paddleboardech. Kromě volných jízd je připravován i závod jednotlivců na čas. Aktivity na vodě doplní aquaroller, výlety hradeckými parníky a půjčovna lodiček.

Pro veřejnost je připraven také široký doprovodný program. Chybět nebude skákací hrad, skluzavka, kolotoč, šlapací buginy, barmanská show nebo například malování na obličej. „Akce Den vody je součástí projektu Turistika pro život, které se účastní tisíce rodin s dětmi i turistů z celé republiky,“ uvádí Jiří Pilnáček, ředitel společnosti Turistika.cz, která se na přípravě akce také podílí.

PSALI JSME TAKÉ: TIP NA VÝLET: Jízdárna teplického zámku zve na hasičskou výstavu

Autor: redakce

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE