Sdílejte
Při požáru rodinného domu v Zachrašťanech zemřel senior Foto: Policie ČR

ZACHRAŠŤANY / V sobotu 2. ledna v ranních hodinách vyjížděli policisté a hasiči do obce Zachrašťany na Novobydžovsku, kde došlo k požáru v přízemí rodinného domku dvou seniorů. Bohužel při požáru zemřel senior. O požáru informovala policejní mluvčí Lenka Burýšová.

„Manželský pár se díval společně večer na televizi. Žena pak odešla spát do zadní části domku a tím si zřejmě zachránila život. Senior zůstal v přední části domu, kde došlo podle předběžných zjištění k zahoření elektroinstalace od televizního přijímače,“ uvedla Burýšová.

V ranních hodinách byl nalezen senior bez známek života. Přivolaný lékař konstatoval již smrt. „Manželka majitele objektu se v době jejich příjezdu nacházela mimo dům a informovala záchranáře, že její manžel – starší muž – je stále uvnitř. Hasiči do objektu vstoupili a oknem provedli vyproštění majitele objektu, který již nebyl při vědomí. I přes maximální snahu přítomných záchranářů se muže bohužel nepodařilo oživit a lékař konstatoval jeho smrt,“ sdělil Ondřej Sezima, mluvčí hasičů Královehradeckého kraje.

Na místo se dostavila kromě hasičů a lékařů také výjezdová skupina kriminalistů, včetně policejního interventa, který poskytl pozůstalým psychologickou pomoc.

K přesné příčině smrti byla nařízena zdravotní pitva. Cizí zavinění bylopolicisty na místě předběžně vyloučeno.

Přesná příčina požáru je předmětem stále probíhajícího policejního šetření.

Poškozeno bylo především vybavení domácnosti a interiér, vzniklá škoda je předběžně stanovena podle hasičů na 500 tisíc korun.

Komentáře