Hasiči, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J. Berec

Budčeves – Požár rodinného domu, garáže a několika vozidel způsobil škodu asi více, jak dva miliony korun. Událost se obešla bez zranění. Na místě požáru zasahovalo šest hasičských jednotek. O Požáru informovala aktuálně redakci serveru Zprávyextra.cz krajská mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová.

Jednotkám se podařilo zabránit dalšímu šíření požáru v půl čtvrté ráno. Zřídily i čerpací stanoviště u nedalekého Nečaského rybníku.

Oheň poškodil rodinný dům, garáž, dva osobní automobily a jednu dodávku. Požárem byl zasažen také blízký sloup elektrického vedení, proto musela být v obci odpojena elektřina. Na místo povolalo krajské operační středisko energetiky,“ uvedla Götzová.

Předběžná škoda byla vyčíslena celkem na dva miliony korun, ale není vyloučeno, že se ještě zvýší.

Škoda na zničených vozidlech se odhaduje na milion korun, milion korun je také předběžná škoda na rodinném domě. Ten je nyní prakticky neobyvatelný,“ doplnila k události mluvčí hasičů a upřesnila, že se zasahujícím hasičům podařilo uchránit hodnoty, ve výši asi jednoho milionu korun. Příčina požáru bude předmětem dalšího vyšetřování.


ČTĚTE TAKÉ: V Praze hořelo osobní vozidlo, plameny zasáhly vozidlo v plném rozsahu


-jb, (red.)

Komentáře