Sdílejte
(Ilustrační snímek) Foto: Hasiči Karlovarského kraje

CHLUMEC NAD CIDLINOU / K požáru rodinného domu s tragickými následky vyjeli 14. ledna hasiči do Chlumce nad Cidlinou na Královehradecku. V hořícím domě našli hasiči tělo mrtvého muže. O tragickém požáru informovala ZprávyExtra.cz mluvčí hasičů Královehradeckého kraje Martina Žahourková.

„Krátce po 13. hodině byl na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášen požár v rodinném domě v Poděbradově ulici. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova, dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou a Nového Města,“ sdělila Žahourková.

Při příjezdu první jednotky hasičů na místo požáru vycházel hustý kouř z oken přízemního obytného domu. Podle informací se měl uvnitř nacházet spolumajitel domu.

Hasiči v dýchacích přístrojích ihned zahájili průzkum silně zakouřeného domu, který byl ale velice ztížen nahromaděným odpadem všude v místnostech.

Po chvíli hasiči našli tělo muže bez známek života a vynesli ho oknem ven. „Nikdo další se v domě nenacházel. Požár v kuchyni hasiči rychle lokalizovali a následně odvětrali celý dům,“ doplnila mluvčí Žahourková.

„Jednasedmdesátiletého muže, kterého z hořícího domu vyprostili hasiči, záchranáři ihned převzali do své péče. Bohužel, již v průběhu prvního vyšetření musela zasahující lékařka konstatovat, že senior při požáru zemřel, s největší pravděpodobností na intoxikaci zplodinami hoření,“ sdělil redakci ZprávyExtra.cz mluvčí záchranářů Královehradeckého kraje Ivo Novák.

Hmotná škoda na majetku byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla podle hasičů zřejmě nedbalost samotného spolumajitele. Ten měl podle hasičů zatopit v kamnech, od kterých došlo ke vznícení velkého množství papírového odpadu.

Místo události si převzala policie k dalšímu vyšetřování.

Komentáře