Sanitka záchranné služby, ilustrační foto. Zdroj: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Špindlerův Mlýn – Záchranáři z krajské záchranné služby spolu s pracovníky z Horské služby zasahovali v úterý 22. ledna, těsně před dvaadvacátou hodinou k tragické události, ke které došlo na sáňkařské dráze ve Špindlerově Mlýně. Při sáňkování tam utrpěla čtyřicetiletá žena vážná úraz. Žena narazila do stromu, nepomohla ani rychlá resuscitace.

O tragické události informoval redakci serveru zpravyextra.cz, krajský mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák s tím, že zraněná žena byla nalezena poblíž sáňkařské dráhy ve Špindlerově  Mlýně nedaleko stromu, do něhož zřejmě při jízdě narazila.

Operátoři s volajícími okamžitě zahájili telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci a na místo vyslali posádku rychlé lékařské pomoci z Vrchlabí. Zároveň o spolupráci požádali záchranáře Horské služby ze Špindlerova Mlýna, kteří pokračovali v ženině resuscitaci až do příjezdu posádky záchranné služby. „Krátce nato zasahující lékař zjistil, že sáňkařka utrpěla vážná zranění neslučitelná se životem a byl nucen konstatovat její úmrtí,“ sdělil k tragédii mluvčí záchranné služby.

Okolnosti úrazu jsou v šetření Policie ČR.

sim, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE