Policejní honička v Hradci Králové Foto: Policie ČR

HRADEC KRÁLOVÉ / Policisté z hradeckých obvodních oddělení i Pohotovostního a eskortního oddělení v nočních hodinách z pondělí na úterý 5. ledna pronásledovali zhruba 20 minut řidiče, který nerespektoval jejich výzvu k zastavení a začal rychle a nebezpečně ujíždět. Policistům se podařilo řidiče zastavit zablokováním cesty služebním autem, řidič vystoupil až po hrozbě namířenou střelnou zbraní.

„V okamžiku, kdy se první hlídka policistů za autem rozjela, řidič akceleroval a začal před nimi rychlou nebezpečnou jízdou ujíždět. V té době hustě sněžilo a silnice byly pokryty námrazou a čerstvým sněhem. Dvaatřicetiletý řidič z Náchodska s autem tov. zn. VW Golf podle své výpovědi přijel projet se do Hradce Králové bezprostředně po té, co užil dávku pervitinu. Podle toho také jeho jízda vypadala. Ačkoliv mu policisté jednoznačně světelným i zvukovým výstražným znamením dávali opakovaně výzvy k zastavení, vyzývali megafonem, nerespektoval je a nebezpečnou a riskantní jízdou pokračoval. Kromě po vnitřním silničním okruhu jezdil i úzkými ulicemi Malšovic, kde po obou stranách stála zaparkovaná vozidla. Bylo opravdu velké štěstí, že řidič nikoho nezranil, nebo některé z aut nepoškodil. Vzhledem k tomu, že nerespektoval ani dopravní značení, mohl také samozřejmě způsobit i vážnou dopravní nehodu,“ popsala pronásledování řidiče policejní mluvčí Ivana Ježková.

V závěru pronásledování řidič ujížděl i po čtyřproudé frekventované ulici Kladská v protisměru. Ohrožoval tak nejenom sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Před nájezdem na ulici Víta Nejedlého ho policisté donutili zastavit zablokováním cesty služebním autem a řidič vystoupil až po hrozbě namířenou střelnou zbraní. I po té ale kladl aktivní odpor, policisté ho tedy museli za použití donucovacích prostředků zpacifikovat.

VIDEO: Policejní honička v Hradci Králové

Dechovou zkouškou přítomnost alkoholu u řidiče vyloučili, pozitivní ale byl orientační test na přítomnost drog v těle muže. Ten potvrdil i to, co řidič policistům sám přiznal, přítomnost pervitinu. Muž měl u sebe sáček s bílým krystalickým práškem, pravděpodobně drogou, který policisté zajistili a zaslali ke zkoumání.

Muž nebyl nikdy držitelem žádného řidičského oprávnění, policisté osobní auto na místě zajistili a k rukám státního zástupce budou zasílat podnět na jeho propadnutí.

Komentáře