Městská policie, ilustrační foto. Autor: Městská policie Brno / Facebook.com

Brno – Dva psy na volno pobíhající kolem brněnské zastávky v Královopolské ulici museli včera v noci odchytávat přivolaní strážníci. Jejich šestašedesátiletý majitel ležel po příjezdu hlídky na trávě opodál a z jeho dechu byl silně cítit alkohol.

O případu dnes informovala redakci serveru #zpravyextra.cz tisková mluvčí brněnské městské policie Tereza Kadrnožková s tím, že o své psí mazlíčky nejevil zájem, a když ho strážníci oslovili, nedokázal se ani posadit.

Přestože měli oba středně velcí kříženci náhubek, doráželi na lidi čekající na zastávce a jeden ze strážníků tak musel agresivnějšího z nich držet až do příjezdu odchytáře,“ sdělila Tereza Kadrnožková. Ten oba psy odvezl do útulku městské policie, kde si je jejich majitel vyzvedne.

Hlídka mezitím dechovou zkouškou zjistila, že muž má v krvi víc jak 1,7 promile alkoholu a následně si ho proto odvezla přivolaná sanitka záchytku. Tím, že neměl psy pod přímým vlivem, se navíc dopustil přestupku proti městské vyhlášce,“ doplnila mluvčí srážníků.


ČTĚTE TAKÉ: Dvouletá holčička se sklouzla mamince z dohledu, k jejich shledání napomohli brněnští strážníci
Dvouletá holčička, která se bezradně rozhlížela kolem sebe, neunikla ve čtvrtek dopoledne pozornosti strážníků kontrolujících brněnskou Masarykovu ulici. Když k ní přišli, aby zjistili, kde má rodiče, žádnou srozumitelnou odpověď od ní nedostali. Muži zákona se okamžitě pustili do pátrací akce. 

-tk, (red.)

Komentáře