premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci. Foto: © AFP 2018 / Michal Cizek / #cz.sputniknews.com

Praha – Europoslankyně a místopředsedkyně KSČM Kateřina Konečná zareagovala na kritiku českého předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Své vyjádření k dané situaci zveřejnila na svém profilu na Facebooku.

Člověk může pošlapat svou minulost, ale nikdy ji nevymaže. Jestli marketingoví poradci naznali, že by teď měl premiér říkat toto, pak by je měl vyhodit. Jakožto bývalý člen KSČ totiž s takovými prohlášeními působí trapně. Myslela jsem, že ANO nechce politikařit, ale pracovat na nápravě nízkých důchodů, třetinových mezd ve srovnání se Západem, tristní dopravní infrastruktury, nebo korupčního prostředí, ale evidentně toto zajímá pořád jen jedinou stranu — KSČM. Jinak slova pana premiéra Babiše… No, dnes mluví tak, zítra mu řeknou, aby mluvil jinak. Kdyby byl ale chlap s vlastním názorem, tak se aspoň ke své minulosti postaví čelem,“ napsala Konečná na sociální síti.

Babiš v Německu nedávno uctil památku obětí berlínské zdi a k památníku položil věnec. Dodal, že berlínská zeď je symbolem bývalého komunistického režimu, který neváhal střílet na lidi. Dále pak zdůraznil, že se jednalo o temné období v historii postkomunistických zemí.


ČTĚTE TAKÉ: Babiš o ilegální migraci: Je to boj za zachování Evropy a její civilizace
V nedělním rozhovoru na Primě premiér Andrej Babiš promluvil o hrozbě ilegální migrace pro evropskou civilizaci, nutnosti změny návratové politiky a nepokojích v německém Chemnitzu. 

Nakonec podotkl, že samotná podpora současné vlády ze strany komunistů byla jen jednorázovou záležitostí a na vládu nemá žádný vliv. Navíc dodal, že komunistická strana měla být dávno zakázána, a to již po revoluci.

#cz.sputniknews.com,
(red.)

Komentáře