Hasiči, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Úpice – Požár zničil třetí patro domu včetně půdy. Během zásahu se lehce zranili dva dobrovolní hasiči. Hořelo v bytovém domě, krátce po půl třetí ráno, v sobotu 23. prosince v ulici Dr. A. Hejny v Úpici. Na místě zasahovalo několik jednotek z řad profesionálů i dobrovolníků. Hasičům byl vyhlášen druhý poplachový stupeň.

O požáru informovala krajská mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Götzová s tím, že hořící budova byla obklopena dalšími dvěma obytnými objekty, které začali hasiči po svém příjezdu ochlazovat, aby se na ně požár nerozšířil.

Z domů bylo evakuováno celkem 24 osob. V objektu, kde požár vznikl, se nikdo nenacházel.

Během požáru došlo k lehčím zranění dvou dobrovolných hasičů, o které se postarali záchranáři. Nikdo z místních obyvatel zraněn nebyl.

Po necelých devadesáti minutách se podařilo hasičům požár lokalizovat, tedy zabránit jeho dalšímu šíření. Ještě v 06:00 prováděly jednotky dohašovací práce a hledaly skrytá ohniska. Musely také rozebrat střešní konstrukci,“ upřesnila Martina Götzová.

Škoda je předběžně odhadnuta na jeden milion korun. Jednotkám se podařilo ubránit majetek ve stejné ve výši.

Příčina požáru bude předmětem dalšího vyšetřování. Požár zničil třetí nadzemní podlaží domu a kompletně zlikvidoval půdní prostory.

OD HASIČŮ:  U požáru stodoly v Křekově na Valašskokloboucku zasahovalo několik hasičských jednotek

„Požár se podařilo jednotkám zlikvidovat v 07:02 hodin ráno. Na místě zůstala jednotka sboru dobrovolných hasičů z Úpice,“ doplnila k události mluvčí hasičů.

-jb

Komentáře