Liberec — V sobotu se v liberecké Homecredit aréně odehrálo již dvanácté pokračování galavečera bojovníku s názvem Night of Warriors. Této události se zúčastnili nejen zápasníci domácích klubů z Liberce, ale i z ostatních měst České republiky a ze zahraničí. Ti se zde představili v soubojích podle pravidel MMA a K1.

Začátek tohoto galavečeru, který ovládl sobotní Liberec, odstartoval ve velkém. Úvodní program zajiskřil ve stylu jedné tanečnice a dvou tanečníků s ohněm. Ti to v oktagonu opravdu rozjeli a probudili v divácích ty správné pocity a navnadili na dobrou atmosféru dvanáctého ročníku Night of Warriors.

Sobotní program započal prvním ze třinácti zápasů, které se odehrávaly v oktagonu uprostřed haly. Primární souboj superfightu K-1 se byl mezi Čechem Petrem Vondráčkem a sousedem z Německa Juergenem „Batista“ Dolchem, který si s sebou přivezl i hlučný fanclub, který mu ale k výhře nestačil. Na konci druhého kola ho totiž položil vítězný knockout Vondráčka. Další zápasy se střídaly podle MMA s K-1 pravidly.

Jako pátý zápas byl pojmut ve smyslu exhibice, kdy se mezi sebou utkali děti -31 kg Saša Fediav vs. Petr Jisl ve dvou kolech po jedné minutě. Oba mladí borci měli profesionální a drsný nástup jako jejich idolové. Souboj skončil zaslouženě remízou a byl odměněn velkým potleskem vyprodané homecredit arény.

Jedním z důležitých bodů celé akce byl naplněn ve chvíli, kdy se zhaslo a na obrazovkách se promítalo video v duchu Dne válečných veteránů, ve kterém měl proslov zesnulý Generálporučík Jaroslav Klemeš, příslušník československého zahraničního odboje za druhé světové války a příslušník paradesantního výsadku Platinum-Pewter.

Desátý zápas začal poněkud později, jelikož francouzskému Princeovi  Aounallahovi neprošly po kontrole rukavice a musely být převázány. Francouz ale vstoupil do bojiště jako hrdina bez bandáží, jelikož nechtěl zdržovat. I přes tuto nepříjemnost hned v prvím kole vyhrál nad čechem Eldarem Rafigaevem.

Hned po mezinárodním zápasu následoval superfight Davida Vinše, který chtěl napravit reputaci z jarního jedenáctého ročníku, kdy i přes velkou domácí podporu prohrál. Proti němu stála italská krev kolující ve Francescu Xhajovi. Zápasníci nabídli zajímavou podívanou do třetího kola, David totiž na konci rozhodl svým KO a užil si své vítězství.

Nejpůsobivější nástup měl headliner 12. ročníku Karel “Karlos” Vémola, který sešel z tribuny do klece s maskou na obličeji ve stylu “terminátora”. Karlos je český MMA bojovník, který se stal jako prvním rozeným Čechem v UFC (Ultimate Fighting Championship). V Současné době drží tři tituly ve Střední váze. Dva ve dvou největších českých MMA organizací a jeden v největší britské MMA organizaci. Svou kvalitu ukazal již od samého začátku, souboj s Maximilianem Bajlitzem rozhodl již v prvním kole po jedné minutě. Tím zatloukl povedený a konečný kolík do dokonalosti celého večera.

Autorka: Iwi Patkaniowa

redaktorka – fotografka

ZprávyExtra

Komentáře