Na mzdy v sociálních službách obdrží Liberecký kraj od státu ještě 34 milionů korun. Autor: DD Český Dub / kraj-lbc.cz

Liberec – V druhé polovině října dostane Liberecký kraj ze státního rozpočtu finanční prostředky ve výši 34 milionů korun. Tyto peníze jsou určeny na částečné spolufinancování osobních nákladů sociálních služeb v souvislosti s navýšením mezd a platů v sociálních službách nařízeném od 1. července letošního roku.

Poskytovatelé sociálních služeb budou moci žádat o finanční prostředky Liberecký kraj v dalším kole dotačního řízení pro rok 2017.

Termín a podmínky dotačního kola schválila krajská rada na svém zasedání 19. září. Žádat bude možno pouze pomocí elektronického formuláře na internetových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Zájemci budou moci žádat o finanční podporu na kofinancování osobních nákladů v termínu od 20. do 24. října tohoto roku. Učinit tak musí výhradně elektronicky prostřednictvím internetové aplikace OKslužby – poskytovatel, tedy aplikace, kterou pro účely dotačního řízení spravuje Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

Po uplynutí tohoto termínu budou žádosti vyhodnoceny a návrhy dotace pro jednotlivé sociální služby budou schvalovány během listopadu v radě a zastupitelstvu Libereckého kraje.

Peníze budou žadatelům vyplaceny v závěru tohoto roku.

ČTĚTE TAKÉ:ČSSD. Prosadili jsme další zvýšení platů učitelů o 15 %, zaměstnanců veřejného sektoru o 10 %

Zdroj:
kraj-lbc.cz

Krajská redakce „ZE“

Komentáře