Sdílejte
Osmiletý chlapec ve Velkých Hamrech na Jablonecku vjel na bobech pod vlak Foto: HZS LK, stanice Tanvald

VELKÉ HAMRY / V neděli 17. ledna v odpoledních hodinách vjel osmiletý chlapec na bobech na železniční přejezd ve Velkých Hamrech na Jablonecku, kde jej srazil právě projíždějící osobní vlak. Osmiletý chlapec nyní bojuje o život ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, kam jej transportoval vrtulník záchranářů. Zprávy o události potvrdila serveru ZprávyExtra.cz mluvčí Libereckých hasičů Zdenka Štrauchová.

„Dnes v 16:07 hodin vyjeli tanvaldští profesionální hasiči do Velkých Hamrů na Jablonecku, kde došlo na železnici (trať 036) ke střetu dítěte s vlakem. Hasiči asistovali u ošetření dítěte ve vlaku a dále transportu do sanitního vozu, který dítě odvezl k přivolanému vrtulníku LZS,“ sdělila Štrauchová.

Hasiči také pomáhali při evakuaci 39 osob z osobního vlaku.

Cestující se vrátili zpět do nedaleké stanice, kde pro ně byla připravena náhradní souprava. Provoz na železniční trati byl obnoven v 17:40 hodin.

K nehodě došlo nedaleko vlakového nádraží v obci Velké Hamry na Jablonecku. Podle policistů je v kontaktu s rodiči osmiletého chlapce krizový intervent.

Komentáře