V Krásné Studánce hořela restaurace U Medvěda. Foto: HZS Libereckého kraje

Krásná Studánka –  Hned pět hasičských jednotek, se sjelo necelou hodinu po poledni, ve čtvrtek 6. prosince k požáru restaurace „U Medvěda“ v Krásné Studánce u Liberce. Prvotní odhad škody je 250.000 Kč.

O požáru informovala krajská mluvčí libereckých hasičů Pavlína Bílková s tím, že hořela izolace v podkroví budovy. Zásah byl veden dvěma útočnými vodními proudy. Hasiči rozebírají konstrukce a snaží se požár zastavit.

Po 30 minutách hlásí velitel zásahu operačnímu středisku lokalizaci. „Požár se dál nešíří. Jednotky ovšem stále pracují na likvidaci. Rozebírají konstrukce, odvětrávají objekt a pomocí dovezené termokamery dohledávají skrytá ohniska,“ uvedla Pavlína Bílková.

Všichni hosté naštěstí restauraci opustili před příjezdem jednotek požární ochrany.

Příčinou požáru byla s největší pravděpodobností jiskra, která vyletěla z komína a dostala se pod střešní krytinu. Od ní se pak požár rozšířil dál,“ sdělil krajský vyšetřovatel kpt. Radek Poloprutský.

Prvotní odhad škody je 250.000 Kč. „Hasiči svým včasným zásahem uchránili majetek v hodnotě 5.500.000 korun,“ doplnila k události mluvčí hasičů.

jb, (red.)

Komentáře