Sanitka záchranné služby, ilustrační foto. Autor: archiv, Záchranná služba Plzeňského kraje

Rokycansko – Na silnici č. 605 mezi Ejpovicemi a Rokycany, se ve středu 24. ledna, v 15.40 hodin čelně střetlo osobní vozidlo s linkovým autobusem. Při nehodě se vážně zranil řidič osobního vozidla i pětileté dítě, které spolu s ním ve vozidle cestovalo. Oba záchranáři transportovali urgentně do nemocnice.

Lehce zraněn byl i řidič autobusu, kterého záchranáři ošetřili na místě.

Muž byl s mnohačetným zraněním ve vážném stavu přepraven sanitním vozem na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně. Na stejné pracoviště byl letecky transportován i pětiletý pacient s vážným úrazem v oblasti hlavy,“ řekl Právu tiskový mluvčí plzeňské záchranné služby Martin Brejcha.

Na místě nehody zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Ke střetu došlo v místě odbočky na Klabavu. Osobní vůz skončil po střetu zdemolován v příkopě. Komunikace byla v místě nehody, po dobu zásahu záchranných složek zcela uzavřena.

Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič osobního vozu jedoucí od Ejpovic na rovném úseku komunikace vyjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se čelně střetl s autobusem,“ uvedla  policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.


ČTĚTE TAKÉ: U obce Třemešná – Rudíkovy se střetlo osobní vozidlo s traktorem, nehoda měla tragické následky


Z patnácti cestujících v autobuse nebyl nikdo zraněný,“ dodala k nehodě policejní mluvčí.

Okolnosti nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

-jb

 

BEZ KOMENTÁŘE