Ministr zdravotnictví Mgr. et. Mgr. Adam Vojtěch na návštěvě ZZS Karlovarského kraje , spolu s ředitelem krajské záchranné služby MUDr. Smetanou. Foto: Facenook.com / ZZS KvK

Karlovy Vary – Ve čtvrtek 10. května navštívil krajskou záchrannou službu v Karlových Varech ministr zdravotnictví Mgr. et. Mgr. Adam Vojtěch. 

S vedením záchranné služby diskutoval nad různými tématy, které Zdravotnickou záchrannou službu Karlovarského kraje tíží a zároveň byla řešena možná opatření, která by pro nás, ale i pro řadu jiných zdravotnických zařízení mohla být přínosem,“ uvedli to krajští záchranáři na sociální síti.

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje, MUDr. Jiří Smetana, předal panu mistrovi materiál shrnující hlavních okruhy problémů jako jsou například problém absence letecké záchranné služby na území Karlovarského kraje umocněný nepřítomností centrové péče nebo nedostatek lékařů, či možnosti úprav kompetencí záchranářů.


ČTĚTE TAKÉ: 15. květen – Den linky 155
365 dní v roce, 7 dní v týdnu, 24 hodin denně tu pro vás funguje zdravotnická záchranná služba. Není to samozřejmost, na naší planetě patříme k těm šťastnějším, kteří se na odbornou a rychlou pomoc lékařů a záchranářů mohou spolehnout. 

Na závěr příjemného setkání jsme ministra provedli karlovarskou záchrankou. Největší zájem projevil o zdravotnické operační středisko a vozový park s vybavení výjezdových skupin,“ doplnili karlovarští krajští záchranáři na svém profilu na sociální síti.

jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE