Ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) Foto: © Foto: Facebook / Taťána Malá

Praha – Ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) dnes rezignovala. Ve vládě působila pouze 13 dní. Po svém jmenování musela čelit obvinění z plagiátorství ve svých diplomových prací.

Po jednání výboru hnutí Malá novinářům opět zopakovala, že obvinění z plagiátorství považuje za mediální kampaň a ona sama nepochybila, přesto se rozhodla rezignovat, informovaly České noviny. Připustila však, že v některých částech práce opomenula uvést citaci.

Pokud jsem udělala nějaké chyby, tak se za ně strašně omlouvám,“ cituje Malou České noviny. „Prostě nejsem plagiátor, nedělala jsem nic vědomě špatně, ke studiu jsem přistupovala se vší vážností a odpovědností,“ dodala.

Babiš nyní hodlá požádat prezidenta Miloše Zemana, aby ho dočasně pověřil řízením rezortu, dokud nepřijde s novým kandidátem na ministra.


POLITIKAeXTRA: Bude Česko platit EU uprchlické výpalné?
Kdo nechce přijímat uprchlíky, ten bude platit. Evropská unie přichází s novým plánem řešení migrační krize. Nebylo by pro Česko lepší zaplatit uprchlickou daň EU? 

K odvolání Malé Babiše vyzývala opozice a internetová petice, kterou podepsali i někteří členové legislativní rady vlády. Piráti navrhli, aby věc prozkoumal i sněmovní ústavně-právní výbor.

@ cz.sputniknews.com,
(red.)

Komentáře