Černý týden na jihu Čech. Těžká dopravní nehoda Strakonice - Blatensko. Autor: Policie ČR

Strakonice – Blatensko – V pátek 8. prosince, těsně před půlnocí jel po silnici III/1734 mezi obcemi Bezděrovice a Paštiky na Blatensku, velmi mladý řidič (18 let) osobního vozidla Toyota Yaris, kdy při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a technickému stavu namrzlé komunikace. Následně dostal smyk, který se mu pravděpodobně již nepodařil srovnat a pravým bokem vozidla narazil do vzrostlého stromu, poté se odrazil zpět na vozovku, kde se vozidlo převrátilo přes střechu zpět na kola a zůstalo stát vlevo mimo vozovku.

Při nehodě došlo k těžkému zranění spolujezdce (18 let), sedícího na předním sedadle. Za nehodou stál alkohol…

O tragické nehodě informoval policejní mluvčí Milan Bajcura s tím, že na místě kromě vyšetřujících strakonických dopravních policistů, zasahovali záchranáři ze Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, kteří z místa nehody letecky transportovali spolujezdce do nemocnice v krajské metropoli. Zde bohužel po třech hodinách prohrál svůj zápas o život.

Dopravní policisté u řidiče provedli test na zjištění alkoholu v dechu alkoholtersterem Dräger, kdy výsledek byl pozitivní.

„Na základě toho byl nařízen odběr biologického materiálu pro přesné stanovení množství návykové látky v těle. Případ si z jejich rukou převzali strakoničtí kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestného řízení pro podezření ze spáchání trestného činu Usmrcení z nedbalosti,“ doplnil k nehodě mluvčí policie.


Z DOPRAVY: V Bílině srazil automobil ženu, na místě zemřela. Řidič z místa nehody ujel!


-zip

Komentáře