Prezident ČR Miloš Zeman Foto: © AP Photo / Thibault Camu / @cz.sputniknews.com

Praha – 248 dní po volbách se Česko dočkalo vlády, která konečně může získat důvěru Sněmovny. Dnes ráno ji jmenoval prezident Miloš Zeman.

Poprvé v polistopadové době je kabinet závislý na komunistické straně. Divné je, že takovou vládu jmenoval prezident Miloš Zeman v Den památky obětem komunistického režimu, což nemohlo nevyvolat bouřlivou kritiku na sociálních sítích. Zdá se, že Zeman záměrně rozděluje společnost.

Podle poslance TOP 09 Marka Ženíška jde o plivnutí do tváře všem obětem komunismu a těm, kteří obstáli a bojovali proti zločinnému režimu.

Jeho stranická kolegyně Markéta Pekarová Adamová dodává, že jmenování vlády v Den památky obětem komunistického režimu, za který může strana, která má své sídlo na ulici Politických vězňů, je paradoxem.

Poslanec za STAN Vít Rakušan píše na svém facebooku, že neviděl nikoho ze stran ANO a ČSSD na dnešním pietním aktu na hřbitově v Ďáblicích, kde leží oběti komunistické hrůzovlády. Podle něj je jmenování vlády v předvečer výročí justiční komunistické vraždy doktorky Horákové moc smutné a budí velké obavy.

Bývalý kandidát na prezidenta Jiří Drahoš také považuje vrcholně nevkusným jmenovat vládu závislou na komunistech v den výročí popravy Milady Horákové a klade si otázku, zda už v sobě Miloš Zeman nemá ani kousek pokory a úcty k obětem totalitní zvůle?

Bouřlivou reakci na jmenování vlády v tento nevhodný den můžeme najít na sociálních sítích podle hashtagu #morálnídno.


SOUVISEJÍCÍ TÉMA: Zeman jmenoval vládu. Ministerstvo zahraničních věcí zatím povede Hamáček
Prezident Miloš Zeman ve středu ráno jmenoval druhou vládu Andreje Babiše. Nová vláda bude vytvořena menšinovým kabinetem hnutí ANO s ČSSD, který podpoří KSČM. Neobsazené zatím zůstane ministerstvo zahraničí (dočasně ho povede Jan Hamáček), kde se vlády měl ujat europoslanec Miroslav Poche, kterého však Zeman odmítl jmenovat. 

cz.sputniknews.com,
(red.)

Komentáře