Sdílejte
Smrtelný úraz dělníka v Brušperku (Ilustrační snímnek) Foto: ZZS MSK

BRUŠPERK / V sobotu 2. dubna v dopoledních hodinách zasahovali záchranáři u smrtelného úrazu na Frýdecko-Místecku v Brušperku. Na šestapadesátiletého dělníka spadla při kácení stromů větev. Vážnému zranění hlavy i přes rychlou pomoc záchranářů na místě podlehl. O tragické události informoval ZprávyExtra.cz mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

V sobotu před půl desátou dopoledne přijali pracovníci operačního střediska tísňovou výzvu z obce Brušperk. Nahlášeno bylo zranění při kácení stromů.

„Na místo ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci ze stanoviště v Mošnově a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy,“ uvedl Humpl.

Šestapadesátiletý dělník byl při práci zasažen větví padajícího stromu. Ihned poté upadl do bezvědomí a bezdeší.

„První pomoc zahájili svědkové události, kteří prováděli do příjezdu záchranářů srdeční masáž. Pokusy o záchranu následně převzali profesionální záchranáři. Zasahující lékaři u postiženého zjistili závažné poranění hlavy. Posádky provedly intubaci dýchacích cest a zahájily podávání léků vstupem do kostní dřeně. Přístroj se postaral o zajištění kvalitní srdeční masáže,“ popsal záchranou akci lesního dělníka mluvčí záchranářů Humpl.

Přes veškerou snahu obou týmů záchranářů se nepodařilo muže zachránit, jeho zranění se ukázala jako smrtelná a lékaři nakonec resuscitaci ukončili jako neúspěšnou.

Komentáře